Nečinnost LPS

Dobrý den, zažádal jsem o prodloužení platnosti průkazu ZTP, před 3 týdny bylo správní řízení přerušeno a věc předána Lékařské posudkové službě. Avšak ani po 3 týdnech nebyla ještě ani doručena žádost o posudek mému praktickému lékaři. Neúměrně se tak prodlužuje i celé správní řízení. Mohl bych Vás poprosit o informaci, jak by se této nečinnosti LPS dalo bránit, kromě podání stížnosti? Předem Vám děkuji za pomoc.
Avatar

Petr Sturma

Odpověď odborníka:
Dobrý den. řízení o přiznání výhod ZTP by měl trvat 30 dní. V případech, kdy je LPS přetížena bývá řízení přerušováno na dobu nezbytně nutnou. Obávám se, že jinou možnost než stížnost v této situaci nemáte. Ještě mne napadá, že byste se mohl obrátit na Úřad práce, kde jste o ZTP žádal a tam žádat o urychlení celého procesu. Pokud Vám to, že průkaz v tuto chvíli nemáte, nějak komplikuje Vaše běžné fungování, měl by na to úřad brát zřetel.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, vlastní zkušenost s průkazem ZTP nemám, ale moc dobře si pamatuji, jak dlouho trvá vyřízení žádosti nebo přezkoumání invalidního důchodu nebo jiné „papírování“ s úřady. Proto Vás chápu, že čekání (3 – 6 týdnů) na prodloužení platnosti průkazu ZTP se táhne déle, než jste asi čekal. Lékařská posudková služba musí pravděpodobně nejprve celou věc přezkoumat a posoudit, zda průkaz ZTP může být prodloužen nebo případně platnost průkazu pozastavena. Pokud chcete informace, tak bych asi i já šla tam, kde by mě mohli informovat, to znamená na místě vydání ZTP. Tam bych se zeptala, jak dlouho bude trvat správní řízení, zda je nějaký časový limit na vyřízení žádosti, nebo v jakém průběhu se Vaše žádost nyní nachází. Zároveň bych byla i v kontaktu s praktickým lékařem, zda nějaké informace obdržel. Každopádně Vám přeji trpělivost a spokojené vyřízení Vaší žádosti.


Zpět na seznam