příspěvek na studium

mám syna který se tenhle rok vyučí v září by chtěl ještě si zvýšit vzdělání a pokračovat ve škole na dva roky má nárok na nějaký příspěvek bere alimenty 1200 a přídavek já jako matka jsem v důchodu a můj důchod je malý školu si by chtěl udělat má na něco nárok 18 mu je děkuji moc za odpověď. G.
Avatar

Lenka Vaňková

Odpověď odborníka:
Dobrý den, paní G. Jelikož neznám přesnou situaci, ve které se nacházíte, zkusím Vám odpovědět, jak jen to půjde. Syn žije pravděpodobně s Vámi, možná by vám vznikl nárok na příspěvek na bydlení. Co se týče výše alimentů pro dospělého člověka, zdá se mi 1200 Kč málo, neuvažovali jste požádat si soudně o jejich zvýšení? Podrobné informace získáte v rámci státní sociální podpory ve Vašem městě. Přeji Vám ať se daří. LV
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce sdílím s druhými lidmi svoji zkušenost s duševními obtížemi a zotavováním se z nich. Nejsem sociální pracovník a nerozumím možnostem sociálních dávek, na jaké by váš syn mohl mít nárok. Je skvělé, že váš syn má chuť pokračovat ve studiu a že vy jste ochotna jej v jeho rozhodnutí podporovat navzdory nepříznivé finanční situaci. Věřím, že se otázka potřebných financí podaří vyřešit tak, aby syn mohl školu absolvovat. Podrobněji se k možnostem finančních příspěvků vyjádří můj odborný kolega zde v poradně. Přeji vám oběma jen vše dobré.


Zpět na seznam