Vypovedni doba a PN

Dobry den,pracuji jako asistent pedagoga na dohodu.Ve smlouve mam,ze vypovedni doba je 14 dni z obou stran bez udani duvodu.A muj dotaz je:pokud bych chtela dat vypoved,ma byt pisemnou formou do rukou reditele?Pokud ale reditel by byl treba zrovna mty tydny mimo sve pracoviste,kdo jiny muze mou vypoved prijmout za platnou?Dale,pokud bych chtela od prvniho dne me vypovedi nastoupit na PN,bude se vypovedni doba prodluzovat?A PN musim opet predat osobne do rukou pana reditele ci staci poslat do prace?Dekuji za odpoved
Avatar

Petr Sturma

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Výpověď je určitě dobré podat písemně. Můžete tak učinit buď poštou na adresu zaměstnavatele, nebo můžete výpověď předat osobně buď řediteli, nebo jinému Vašemu nadřízenému. Pokud jde o Vaši otázku ohledně prodlužování výpovědní lhůty - když výpověď podáváte Vy (tedy zaměstnanec) nemá pracovní neschopnost na prodlužování výpovědní lhůty žádný vliv. K ukončení by tedy mělo dojít po 14ti dnech, jak zmiňujete že máte uvedeno ve smlouvě.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Vaše otázka je spíše pro odborníka. Myslím si, že pokud existují objektivní důvody, proč nemůžete práci dále vykonávat ze zdravotních důvodů a na ukončení pracovního poměru se dohodnete, odejdete tedy tzv. po dohodě, výpovědní lhůta nehraje roli, sama mám hodně podobnou zkušenost.


Zpět na seznam