Vlastní zkušenost v práci profesionálů péče o duševní zdraví 14.05.2022

Vlastní zkušenost v práci profesionálů péče o duševní zdraví


Srdečně vás zveme na bezplatný simultánně tlumočený webinář, který se uskuteční 31.5.2022 od 15 do 17 hodin.

Alie Weerman a Simona Karbouniaris, psycholožka a výzkumná pracovnice s vlastní zkušeností z Holandska se podělí o svůj pohled a zkušenosti s využitím vlastní zkušenosti s nemocí a zotavením při práci s klienty. Zaměří se také na možnosti zapojení peer pracovníků a využití vlastních zkušeností ostatních profesionálů v organizaci, která poskytuje péči a služby orientované na zotavení.

Na webinář je třeba se předem registrovat! Více informací najdete v pozvánce.
31.03.2022

Redukce využívání omezovacích prostředků a prevence a zvládání konfliktů v psychiatrické péči


V lednu jsme zahájili projekt, v jehož rámci se v šesti vybraných psychiatrických lůžkových zařízeních po celé České republice zaměří na redukci využívání omezovacích prostředků a na další rozvoj a podporu prevence a zvládání konfliktů s pacienty v psychiatrické péči.
Více se dozvíte v tiskové zprávě nebo na našich webových stránkách.
Projekt je financován prostřednictvím Fondů EHP a Norska. S Centrem pro rozvoj péče o duševní zdraví spolupracují Psychiatrická nemocnice Bohnice, Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice, Psychiatrická nemocnice Jihlava, Fakultní nemocnice v Ostravě, Fakultní nemocnice v Plzni a Ústřední vojenská nemocnice v Praze.
 
Letní škola CARe 2022 26.02.2022

Letní škola CARe 2022


2. ročník Letní školy CARe se pomalu blíží. Nezapomeňte si poznamenat termín 14. – 16. července 2022 do svých diářů a přijeďte v létě do Ledců u Plzně. Program pro vás teprve připravujeme, ale těšit se můžete na novinky z oblasti CARe modelu, výměnu nápadů, sdílení a plánování budoucích aktivit platformy CARe.
Bližší informace a možnost registrace zveřejníme během dubna 2022.
 
Závěrečné setkání projektu Rozvoj psychosociální rehabilitace podle metody CARe 26.02.2022

Závěrečné setkání projektu Rozvoj psychosociální rehabilitace podle metody CARe


Závěrečné setkání projektu se bude konat 31. března 2022, 9.30-16.00 v Praze. Hostem setkání bude Jean-Pierre Wilken, prezident The CARe Network.
Více informací vč. možnosti přihlášení v pozvánce.
Hledáte inspiraci a slova pro vyprávění svého Příběhu o zotavení? 10.02.2022

Hledáte inspiraci a slova pro vyprávění svého Příběhu o zotavení?


Hledáte inspiraci a slova pro vyprávění svého Příběhu o zotavení?

Pak vás zvedeme k setkání na online kurzu Školy zotavení - Příběh mého zotavení, kde se z vypravěčů příběhů stávají jejich hrdinové a z posluchačů opravdoví fanoušci.
Základní trénink v metodě YUCEL 09.02.2022

Základní trénink v metodě YUCEL


Nově nabízíme první běh Základního tréninku v metodě Yucel s jedinečnou holandskou lektorkou Marlie van de Berg. Termín kurzu je 28.-29. dubna 2022 (prezenčně) a 21. června 2022 (online). Více informací v anotaci kurzu a pozvánce. Přihlásit se můžete pomocí přihlašovacího formuláře na našich stránkách: https://www.cmhcd.cz/vzdelavaci-institut/prihlaseni-na-kurz/.
Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry - jaro - podzim 2022 09.02.2022

Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry - jaro - podzim 2022


Na jaře 2022 otevíráme dlouho očekávaný certifikovaný kurz "Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry".
Kurz je určen především pro všeobecné sestry, které mají omezené zkušenosti s prací mimo psychiatrické lůžkové zařízení. Jedná se o komplexní teoretickou a praktickou průpravu pro práci v CDZ nebo v jiné službě komunitního typu. Vstupní požadavky k přijetí do kurzu jsou min. 1 rok praxe v oblasti psychiatrické péče. Více informací o kurzu v anotaci.  Možnost přihlášení přihlašovacím formulářem na našich stránkách - https://www.cmhcd.cz/vzdelavaci-institut/prihlaseni-na-kurz/
20.12.2021

Mylné představy o peerech uvádíme na pravou míru


Co může vzniknout, když se nad tvorbou příspěvku na Konferenci sociální psychiatrie sejdou Jirka, Zdeněk a Pavel? Vyvracíme mylné představy o peerech‼
Děkujeme Jiřímu Šteflovi, Zdeňku Císařovi a Pavlu Říčanovi.
A jaké zkušenosti máte vy? Nápady na další poster😊přijímáme na adrese cmhcd@cmhcd.cz.
Chcete se naučit vychutnávat focení a vyprávět svůj příběh prostřednictvím fotek? 29.11.2021

Chcete se naučit vychutnávat focení a vyprávět svůj příběh prostřednictvím fotek?


Pak jste na správné adrese!

Ve Škole zotavení jsme pro Vás připravili online kurz Můj Fotopříběh.
Lektorky Magda a Katka Vás provedou zákoutími focení na mobil. Získáte chvaty a hmaty, jak zavelet svému chytrému telefonu, aby vyfotil ty nejlepší fotky a z těch fotek si pak budete moci sestavit svůj příběh.

Příběh, který Vás bude provázet na Vaší cestě zotavení, nebo Vám pomůže se prezentovat. Záleží na tom, jak o něm chcete přemýšlet.
Setkání s pracovníky organizací v projektu Model CARe 27.11.2021

Setkání s pracovníky organizací v projektu Model CARe


Máme velkou radost, že jsme se mohli setkat s pracovníky organizací Fokus Mladá Boleslav, z.s., VOR Jihlava, z.ú. a Oblastní charita Polička tým Otevřené dveře zapojených do projektu „Rozvoj psychosociální rehabilitace podle modelu CARe“ společně s Jeanem Pierrem Wilkenem osobně 2.11.2021!
Zobrazeny výsledky 1-10 (z 169)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >|