Vzdělávací institut

 

Termíny kurzů 2021 a aktuální situace

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro rok 2021 najdete v sekci aktuální kurzy
Kurz Přístup ke klientům s poruchou osobnosti v sociálních službách je v květnovém termínu již naplněn, ale doufáme, že se  nám podaří vypsat jej dokonce roku ještě jednou. Základní kurz pro peer konzultanty proběhne v letošním roce ještě dvakrát - v září a v listopadu/prosinci. Zářijový termín je obsazený, náhradníky přijímáme v pořadí, jak se budou hlásit. Není vyloučeno, že se místo ještě uvolní.  Informace o aktuálních volných místech v tomto kurzu vám sdělíme telefonicky nebo se vám ozveme e-mailem po vyplnění přihláškového formuláře zde na webu. Minimum z psychiatrie plánujeme do konce roku uskutečnit také ve 2 termínech.
Postupně už pro podzimní období vypisujeme i další kurzy: Umíme se domluvit: sociální práce s duševně nemocnými zaměřená na zotavení klienta, určený pro sociální pracovníky státní správy, dále Recovery (zotavení) v péči o duševní zdraví perspektivou uživatelůIndividual Placement and Support (IPS), Práce s lidmi s duální diagnózou a také pokračovací kurzy pro peer konzultanty, kteří již absolvovali základní kurz: Role peer konzultanta: komunikace orientovaná na silné stránky a práce se skupinou v praxi, Role peer konzultanta: práce s osobním příběhem v praxi a Role peer konzultanta: podpora zotavení v praxi.
Některé z vypsaných kurzů jsme v případě nemožnosti osobního setkávání připraveni převést i do online podoby, u jiných to naopak možné není. Všechny přihlášené účastníky budeme včas informovat.
Online kurzy jsou plnohodnotnou variantou akreditovaného vzdělávání, absolventi obdrží osvědčení stejně jako z prezenčních kurzů. Jak probíhají online kurzy?

Pokud máte zkušenost s duševním onemocněním, ale zatím si nejste jistí, zda právě pozice peer konzultanta je pro vás to pravé, můžete vyzkoušet kurzy pořádané v rámci naší Školy zotavení. Již druhý běh projektu inspirovaného zahraničním konceptem "recovery colleges" je určen pro posluchače z Prahy a nabízí zdarma sérii kratších kurzů na nejrůznější témata související s problematikou duševního onemocnění.

V letošním roce plánujeme opět vypsat i kurz Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, certifikovaný u Ministerstva zdravotnictví, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ. Zájemci se mohou hlásit už teď.

Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.