Vzdělávací institut

 

Od srpna 2021 se všechny naše vzdělávací kurzy konají na adrese Lublaňská 21, Praha 2. Najdete nás kousek od stanice metra I. P. Pavlova (asi 5 minut pěšky). Zvoňte na Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (zvonek CRPDZ), sídlíme v 1. patře. 


Pro mimopražské účastníky našich kurzů je v blízkém okolí k dispozici celá řada možností ubytování všech cenových kategorií, od hotelů, přes penziony, až např. po vysokoškolské koleje Budeč, které se nacházejí hned přes ulici a nabízejí skromnější, ale cenově velmi příznivé ubytování. Nejširší nabídku ubytovacích možností najdete na stránkách Booking.cz, kde si můžete vybrat podle parametrů, které si sami zadáte. Doporučujeme filtrovat nabídky podle mapy. 
V okolí najdete i množství restaurací, rychlých občerstvení a dalších stravovacích služeb, ze kterých si určitě vyberete...

Těšíme se na vás!

Jak se k nám dostanete?
 

Termíny kurzů 2023/2024

Termíny a ceny otevřených vzdělávacích kurzů najdete v sekci aktuální kurzyRozšířili jsme nabídku kurzů určených peer konzultantům. Celkovou nabídku s podrobnějšími informacemi najdete pod záložkou Vzdělávání peer konzultantů. Nově nabízíme další tři akreditované kurzy, z nichž si vyberou jak začátečníci, tak pokročilí. Pro ty, kdo o práci peer konzultanta teprve uvažují a chtějí si ujasnit, zda je tato práce pro ně vhodná, je určen dvoudenní kurz Jak rozumět profesi peer konzultanta z hlediska hodnot a dovedností: tipy pro praxi. Kurz je vhodný mimo jiné pro ty, kdo zatím neměli možnost absolvovat Základní kurz pro peer konzultanty, aby si udělali lepší představu o tom, co tato práce obnáší.
Pro pokročilé je již vypsán pokračovací kurz Vedení skupin pro peer konzultanty, který nabízí možnost zdokonalení již získaných dovedností, praktické nácviky, řešení problematických situací apod., a také kurz lektorských dovedností pro ty, kdo připravují a vedou nejrůznější typy vzdělávacích aktivit zaměřených na zotavení pro lidi s duševními obtížemi a jejich blízké. 


Všechny běhy Základního kurzu pro peer konzultanty do konce roku jsou již naplněny a máme pořadník náhradníků. Podrobnosti vám sdělíme telefonicky nebo se vám ozveme e-mailem po vyplnění přihláškového formuláře zde na webu. V nejbližších dnech zveřejníme termíny pro příští rok. Pokud se na vás nedostane v nejbližším vypsaném termínu, automaticky vám nabídneme místo v dalším plánovaném. Počínaje květnovým kurzem jsme také snížili kapacitu skupiny na 13 účastníků. Doufáme, že vám tak během kurzu nabídneme o něco komornější prostředí, individuálnější přístup a víc času na vaše příběhy a případné dotazy.

Stále se můžete přihlašovat na náš nový kurz Základy včasné intervence a včasné detekce v počátcích závažného duševního onemocnění, který proběhne 14. - 15. prosince 2023.

Na jaro příštího roku plánujeme vypsat termíny několika nových kurzů: Safewards - jak předcházet konfliktům v péči o klienty s duševním onemocněním (pro pracovníky pobytových služeb) a Kouč pro praxi orientovanou na zotavení. Na podzim 2024 je již vypsán další termín kurzu Základní trénink v metodě YUCEL s holandskou lektorkou Marlie van de Berg. Aktuálně jej připravujeme k akreditaci u MPSV, což by se mělo promítnout mimo jiné i do ceny kurzovného (akreditované kurzy jsou osvobozeny od DPH).


Nově jsme zařadili do nabídky kurz Příprava na návrat. Jak prakticky na podporu zotavení během hospitalizace, který je určen zejména pracovníkům psychiatrických nemocnic, ale i komunitních služeb a nejlépe celým regionálním sítím. Kurz nabízí seznámení s možnostmi podpory zotavení lidí, kteří přechází z komunitní péče do nemocnice nebo se připravují na propuštění/návrat z psychiatrické hospitalizace domů. Nabízíme jej na klíč pro celé týmy a regionální sítě služeb péče o duševní zdraví. 


Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.


Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.