Vzdělávací institut
Přestěhovali jsme se!

Od srpna 2021 se všechny naše vzdělávací kurzy konají v nových prostorách na adrese Lublaňská 21, Praha 2. Najdete nás kousek od stanice metra I. P. Pavlova (asi 5 minut pěšky). Zvoňte na Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (zvonek CRPDZ), sídlíme v 1. patře. 

Možnosti ubytování v nejbližším okolí pro mimopražské účastníky kurzů zatím mapujeme, zveřejníme časem, až nasbíráme víc informací. Určitě je ale možné se při výběru orientovat podle adresy, např. na stránkách, jako je Booking apod.

Těšíme se na vás v nových prostorách!

Jak se k nám dostanete?


Termíny kurzů 2022 a aktuální situace

Z důvodu aktuálního zhoršování epidemické situace převádíme naše nejbližší kurzy opět do online podoby! Vzhledem ke zpřísnění opatření, které by z výuky vyloučilo lidi dokládající dosud bezinfekčnost testem, jsme se rozhodli dát stejnou šanci všem a zavést znovu online formu setkávání. Na další vývoj situace budeme reagovat podle potřeby a také budeme všechny informovat.
Online kurzy jsou plnohodnotnou variantou akreditovaného vzdělávání, absolventi obdrží osvědčení stejně jako z prezenčních kurzů. Jak probíhají online kurzy?

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro rok 2022 najdete v sekci aktuální kurzy. Zatím je vypsáno několik jarních otevřených kurzů, postupně budeme doplňovat kurzy pro podzimní období.
Aktuálně běží po delší době jako otevřený i kurz Model CARe - komplexní přístup v psychosociální rehabilitaci, který jsme v poslední době nabízeli pouze na klíč pro celé týmy. Kurz se tentokrát velmi rychle naplnil, v případě většího zájmu jsme proto připraveni vypsat další běh na podzim.
Informace o volných místech v Základním kurzu pro peer konzultanty vám sdělíme telefonicky nebo se vám ozveme e-mailem po vyplnění přihláškového formuláře zde na webu. Pokud se na vás nedostane v nejbližším vypsaném termínu, automaticky vám nabídneme místo v dalším plánovaném.

V letošním roce plánujeme opět vypsat i kurz Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, certifikovaný u Ministerstva zdravotnictví, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ. Zájemci se mohou hlásit už teď.


Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.