Vzdělávací institut
Přestěhovali jsme se!

Od srpna 2021 se všechny naše vzdělávací kurzy konají v nových prostorách na adrese Lublaňská 21, Praha 2. Najdete nás kousek od stanice metra I. P. Pavlova (asi 5 minut pěšky). Zvoňte na Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (zvonek CRPDZ), sídlíme v 1. patře. 

Možnosti ubytování v nejbližším okolí pro mimopražské účastníky kurzů zatím mapujeme, zveřejníme časem, až nasbíráme víc informací. Určitě je ale možné se při výběru orientovat podle adresy, např. na stránkách, jako je Booking apod.

Těšíme se na vás v nových prostorách!

Jak se k nám dostanete?


Termíny kurzů 2021 a aktuální situace

Pro podzimní období jsme vypsali všechny otevřené kurzy, o které byl větší zájem. V tuto chvíli počítáme s tím, že budou moci proběhnout prezenčně. Kdyby se epidemická situace změnila, budeme všechny přihlášené informovat. Pro účastníky kurzů platí všeobecně platná protiepidemická opatření, tj. mít po celou dobu výuky nasazen respirátor a před kurzem doložit bezinfekčnost (potvrzení o provedeném očkování, o prodělání nemoci Covid-19 před méně než 18 dny nebo předložit negativní výsledek testu). Podrobnosti o aktuálně platných opatřeních rozesíláme všem přihlášeným vždy nejpozději 1-2 týdny před kurzem.

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro rok 2021 najdete v sekci aktuální kurzy
Základní kurz pro peer konzultanty v listopadovém/prosincovém termínu je již naplněn, ale přijímáme i náhradníky pro případ, že se místa ještě uvolní (většinou několik týdnů až dní před začátkem kurzu). Těm, na které se nedostane, nabídneme místo v následujícím běhu, který se bude konat v lednu a v únoru. Informace o aktuálních volných místech v tomto kurzu vám sdělíme telefonicky nebo se vám ozveme e-mailem po vyplnění přihláškového formuláře zde na webu.
Vypsány jsou i pokračovací kurzy pro peer konzultanty, kteří již absolvovali základní kurz: Role peer konzultanta: komunikace orientovaná na silné stránky a práce se skupinou v praxi, Role peer konzultanta: práce s osobním příběhem v praxi a Role peer konzultanta: podpora zotavení v praxi.

Některé z plánovaných kurzů jsme v případě nemožnosti osobního setkávání připraveni převést i do online podoby, u jiných to naopak možné není. Všechny přihlášené účastníky budeme včas informovat.
Online kurzy jsou plnohodnotnou variantou akreditovaného vzdělávání, absolventi obdrží osvědčení stejně jako z prezenčních kurzů. Jak probíhají online kurzy?

Pokud máte zkušenost s duševním onemocněním, ale zatím si nejste jistí, zda právě pozice peer konzultanta je pro vás to pravé, můžete vyzkoušet kurzy pořádané v rámci naší Školy zotavení. Ta nabízí sérii kratších kurzů na nejrůznější témata související s problematikou duševního onemocnění.

V letošním roce plánujeme opět vypsat i kurz Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, certifikovaný u Ministerstva zdravotnictví, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ. Zájemci se mohou hlásit už teď.

Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.