Vzdělávací institut

 

Od srpna 2021 se všechny naše vzdělávací kurzy konají na adrese Lublaňská 21, Praha 2. Najdete nás kousek od stanice metra I. P. Pavlova (asi 5 minut pěšky). Zvoňte na Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (zvonek CRPDZ), sídlíme v 1. patře. 


Pro mimopražské účastníky našich kurzů je v blízkém okolí k dispozici celá řada možností ubytování všech cenových kategorií, od hotelů, přes penziony, až např. po vysokoškolské koleje Budeč, které se nacházejí hned přes ulici a nabízejí skromnější, ale cenově velmi příznivé ubytování. Nejširší nabídku ubytovacích možností najdete na stránkách Booking.cz, kde si můžete vybrat podle parametrů, které si sami zadáte. Doporučujeme filtrovat nabídky podle mapy. 
V okolí najdete i množství restaurací, rychlých občerstvení a dalších stravovacích služeb, ze kterých si určitě vyberete...

Těšíme se na vás!

Jak se k nám dostanete?
 

Termíny kurzů 2023

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro rok 2023 najdete v sekci aktuální kurzy. V prvním pololetí otevíráme další běh kurzu Model CARe, který poběží od května do listopadu. Aktuální informace o volných místech v Základním kurzu pro peer konzultanty vám sdělíme telefonicky nebo se vám ozveme e-mailem po vyplnění přihláškového formuláře zde na webu. Pokud se na vás nedostane v nejbližším vypsaném termínu, automaticky vám nabídneme místo v dalším plánovaném. Počínaje květnovým kurzem jsme také snížili kapacitu skupiny na 12 účastníků. Doufáme, že vám tak během kurzu nabídneme o něco komornější prostředí, individuálnější přístup a víc času na vaše příběhy a případné dotazy.
Vypsány jsou také všechny tři pokračovací kurzy určené pro peer konzultanty, kteří již na této pozici pracují a mají určité zkušenosti. Kurzy ze série Role peer konzultanta jsou zaměřeny na rozvoj dovedností v oblasti komunikace, práce s osobním příběhem a podporu zotavení v praxi.
V nejbližší době také plánujeme rozšířit nabídku o další kurzy určené peer konzultantům pro rozvíjení jejich kompetencí v práci na této pozici.


Nově jsme zařadili do nabídky kurz Příprava na návrat. Jak prakticky na podporu zotavení během hospitalizace, který je určen zejména pracovníkům psychiatrických nemocnic, ale i komunitních služeb a nejlépe celým regionálním sítím. Kurz nabízí seznámení s možnostmi podpory zotavení lidí, kteří přechází z komunitní péče do nemocnice nebo se připravují na propuštění/návrat z psychiatrické hospitalizace domů. Nabízíme jej na klíč pro celé týmy a regionální sítě služeb péče o duševní zdraví. 


Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.


Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.