Vzdělávací institut


 

Od srpna 2021 se všechny naše vzdělávací kurzy konají v prostorách na adrese Lublaňská 21, Praha 2. Najdete nás kousek od stanice metra I. P. Pavlova (asi 5 minut pěšky). Zvoňte na Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (zvonek CRPDZ), sídlíme v 1. patře. 

Možnosti ubytování v nejbližším okolí pro mimopražské účastníky kurzů zatím mapujeme, zveřejníme časem, až nasbíráme víc informací. Určitě je ale možné se při výběru orientovat podle adresy, např. na stránkách, jako je Booking apod.

Těšíme se na vás v nových prostorách!

Jak se k nám dostanete?
 

Zotavení a plánování péče – zakázka pro MZČR

Na jaře roku 2022 jsme byli vybráni jako jeden z realizátorů vzdělávání v rámci projektu Ministerstva zdravotnictví s názvem „Podpora zavedení multidisciplinárního přístupu k duševně nemocným“ (Multidisciplinarita). V období od června do září 2022 jsme tak měli možnost nabídnout zájemcům ve 14 krajích ČR náš dvoudenní vzdělávací program „Zotavení a plánování péče“, zaměřený na možnosti prohloubení multidisciplinární spolupráce pro podporu zotavení z duševní nemoci s důrazem na zapojení klienta a jeho silné stránky, budování vztahu mezi pomáhajícím pracovníkem a klientem, mapování a mobilizaci zdrojů klienta, síťování, propojování a individuální plánování péče v běžné praxi. Obdobný kurz nabízíme nyní jako akreditovaný pod názvem Příprava na návrat. Jak prakticky na podporu zotavení během hospitalizace.

Shrnující zpráva o realizované zakázce

Termíny kurzů 2023

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro rok 2023 najdete v sekci aktuální kurzy. V prvním pololetí otevíráme další běh kurzu Model CARe, který poběží od května do listopadu. Na březen je vypsán další termín Základního kurzu pro peer konzultanty, do prázdnin pak plánujeme vypsat ještě alespoň jeden další termín. Informace o volných místech v Základním kurzu pro peer konzultanty vám sdělíme telefonicky nebo se vám ozveme e-mailem po vyplnění přihláškového formuláře zde na webu. Pokud se na vás nedostane v nejbližším vypsaném termínu, automaticky vám nabídneme místo v dalším plánovaném.
Na jaře roku 2023 také otevíráme druhý běh Základního tréninku v metodě YUCEL, který lektoruje skvělá holandská lektorka Marlie van de Berg. Metoda YUCEL spočívá v tom, že klient (osoba, rodina nebo tým) si pomocí barevných bloků vytvoří jasný vizuální obraz své životní situace. Ten zobrazuje jak současnou, tak i žádanou situaci. Je využívána pro práci s různými cílovými skupinami a zaměřuje se především na využití vlastních zdrojů a silných stránek člověka při překonávání náročných životních situací. Poskytuje podporu při zpřehlednění vlastní situace a hledání řešení potíží a omezení, se kterými se lidé ve svém každodenním životě potýkají. Jedná se o jeden z velmi účinných nástrojů využívaných k podpoře zotavení lidí s vážným duševním onemocněním.

Nově jsme zařadili do nabídky kurz Příprava na návrat. Jak prakticky na podporu zotavení během hospitalizace, který je určen zejména pracovníkům psychiatrických nemocnic, ale i komunitních služeb a nejlépe celým regionálním sítím. Kurz nabízí seznámení s možnostmi podpory zotavení lidí, kteří přechází z komunitní péče do nemocnice nebo se připravují na propuštění/návrat z psychiatrické hospitalizace domů. Nabízíme jej na klíč pro celé týmy a regionální sítě služeb péče o duševní zdraví. 


Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.


Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.