Vzdělávací institut
Přestěhovali jsme se!

Od srpna 2021 se všechny naše vzdělávací kurzy konají v nových prostorách na adrese Lublaňská 21, Praha 2. Najdete nás kousek od stanice metra I. P. Pavlova (asi 5 minut pěšky). Zvoňte na Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (zvonek CRPDZ), sídlíme v 1. patře. 

Možnosti ubytování v nejbližším okolí pro mimopražské účastníky kurzů zatím mapujeme, zveřejníme časem, až nasbíráme víc informací. Určitě je ale možné se při výběru orientovat podle adresy, např. na stránkách, jako je Booking apod.

Těšíme se na vás v nových prostorách!

Jak se k nám dostanete?


Termíny kurzů 2022

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro rok 2022 najdete v sekci aktuální kurzy
Informace o volných místech v Základním kurzu pro peer konzultanty vám sdělíme telefonicky nebo se vám ozveme e-mailem po vyplnění přihláškového formuláře zde na webu. Pokud se na vás nedostane v nejbližším vypsaném termínu, automaticky vám nabídneme místo v dalším plánovaném.
Peer konzultantům, kteří už ve službách pracují, nabízíme možnost skupinové supervize pro peer konzultanty. Skupina vedená našimi zkušenými kolegy s dlouholetou praxí v tomto oboru bude otevřena, pokud se přihlásí alespoň 8 zájemců zřad peer konzultantů. Zájemci se mohou přihlašovat stejně jako na kurzy. První setkání proběhne online, na další podobě setkávání se skupina dohodne podle preferencí účastníků.
Nově bychom na podzim rádi zařadili do nabídky jednodenní interaktivní kurz Jak se stát peer konzultantem, který připravili naši zkušení peer lektoři s dlouholetou praxí v tomto oboru. Kurz se zaměřuje na praktické aspekty práce na pozici peer konzultanta včetně ujasnění si vlastní motivace a předpokladů pro tuto práci. Je vhodný pro ty, kdo o této pozici zatím uvažují a nemají dostatek informací o tom, co tato práce obnáší, nebo si chtějí ujasnit, zda se pro tuto práci hodí.  

Nově také zařazujeme do nabídky kurz Příprava na návrat. Jak prakticky na podporu zotavení během hospitalizace, který je určen zejména pracovníkům psychiatrických nemocnic a nabízí seznámení s možnostmi podpory zotavení lidí, kteří přechází z komunitní péče do nemocnice nebo se připravují na propuštění/návrat z psychiatrické hospitalizace domů. Nabízíme jej na klíč pro celé týmy.

Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.

Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.