Vzdělávací institut

Termíny kurzů 2019/2020

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro podzimní období najdete v sekci aktuální kurzy. Postupně budeme doplňovat už i kurzy pro období jaro 2020.
Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Na leden je vypsán další termín Základního kurzu pro peer konzultanty, který se již nyní rychle plní. Jsme si vědomi toho, že zájem o tento kurz je velký, proto se budeme snažit co nejdříve naplánovat i další běh, aby se mohli přihlásit i ti, kteří se v lednu do kurzu nedostanou. Informace o volných místech vám sdělíme buď telefonicky, nebo po vyplnění přihláškového formuláře.
Pro absolventy Základního kurzu pro peer konzultanty připravujeme sérii tří navazujících kurzů se souhrnným názvem Role peer konzultanta v týmu služeb pro osoby s duševním onemocněním. Kurzy budou dvoudenní a nabídnou rozšířený vhled do problematiky práce peer konzultanta, zaměřený na práci s osobním příběhem, komunikaci a práci se skupinou nebo podporu zotavení. Účastníci si v nich budou moci prohloubit dovednosti získané jak v Základním kurzu, tak zejména v praxi. Kurzy jsou zaměřeny více prakticky a jsou určeny těm, kteří již na pozici peer konzultanta nějakou dobu pracují. Bude možno se přihlásit na každý z nich samostatně a nabídneme vám je buď ještě v závěru tohoto roku, nebo hned na začátku roku příštího, jakmile pro ně získáme akreditaci. 
Po delší době opět vypisujeme kurz Case management v příbězích, zaměřený na prohloubení dovedností pracovníka v roli case managera a na zprostředkování zkušeností v práci s klienty s duševním onemocněním. Kurz je interaktivní, je zaměřen prakticky, na práci s kazuistikami a dává dostatek prostoru pro dotazy a příklady z praxe s klienty
Připravujeme rovněž novou akreditaci kurzu Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ.


Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.