Vzdělávací institut

 

Termíny kurzů 2020/2021 a aktuální situace

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro podzim/zimu 2020/2021 najdete v sekci aktuální kurzy
Vzhledem k aktuální situaci jsme některé kurzy museli zrušit. O náhradních termínech budeme přihlášené účastníky informovat ihned, jakmile bude jasnější, kdy se budou moci uskutečnit. Děkujeme za pochopení.
Pro ty z vás, kteří by si rádi i přes současnou náročnou situaci rádi doplnili vzdělání v některých specifických oblastech, jsme připravili několik kurzů z naší nabídky v online podobě. Velký zájem byl v listopadu a v prosinci o kurzy oblíbené lektorky Martiny Venglářové Přístup ke klientům s poruchou osobnosti v sociálních službách a Přístup k sexualitě lidí s psychózou. První z nich, který je novinkou v naší nabídce, již máme v plánu zopakovat hned v únoru - buď prezenční formou, nebo, pokud to situace ještě nedovolí, opět online. Online kurzy jsou plnohodnotnou variantou akreditovaného vzdělávání, absolventi obdrží osvědčení stejně jako z prezenčních kurzů. Jak probíhají online kurzy?

Pokud máte zkušenost s duševním onemocněním, ale zatím si nejste jistí, zda právě pozice peer konzultanta je pro vás to pravé, můžete vyzkoušet kurzy pořádané v rámci naší Školy zotavení. Již druhý běh projektu inspirovaného zahraničním konceptem "recovery colleges" je určen pro posluchače z Prahy a nabízí zdarma sérii kratších kurzů na nejrůznější témata související s problematikou duševního onemocnění.

V příštím roce plánujeme opět vypsat i kurz Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, certifikovaný u Ministerstva zdravotnictví, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ. Zájemci se mohou hlásit už teď.

Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.