Vzdělávací institut

Oznámení v souvislosti se šířením nákazy koronavirem COVID-19

  • Otevřené kurzy i kurzy na klíč jsou v tuto chvíli kvůli ochraně zdraví účastníků i lektorů zrušeny do poloviny dubna 2020 a nadále se budeme řídit dle aktuální situace v souvislosti se šířením viru. O zrušení kurzu budou přihlášení účastníci neprodleně informováni e-mailem. Aktuální informace najdete také na stránce http://www.cmhcd.cz/vzdelavaci-institut/vzdelavaci-kurzy/aktualni-kurzy/.
  • Náhradní termíny za zrušené kurzy budeme hledat v co nejbližších termínech ve chvíli, kdy to už bude z hlediska epidemiologické situace možné.

Vám všem přejeme hodně zdraví, pevné nervy a hodně sil do následujících týdnů!

Tým Vzdělávacího institutu CRPDZ


Termíny kurzů 2020

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro první pololetí 2020 najdete v sekci aktuální kurzy. Vypsány jsou už i některé kurzy pro 2. pololetí, průběžně budeme doplňovat další. V současné situaci okolo koronavirové nákazy zatím není jisté, které z plánovaných kurzů budou moci proběhnout a které ne. Za ty zrušené se budeme snažit nabídnout náhradní termíny, pravděpodobně ale nejdříve na podzim.

Na květen je zatím stále vypsán kurz Suicidalita u lidí se závažným duševním onemocněním, jehož loňský pilotní běh se setkal s velmi příznivými ohlasy účastníků. 
Na konec září jsme opět po delší době vypsali kurz Umíme se domluvit: sociální práce s duševně nemocnými zaměřená na zotavení klienta, který je určen především pro pracovníky veřejné správy pracující s cílovou skupinou lidí s duševním onemocněním.

Základní kurz pro peer konzultanty, který se koná v květnu, je v tuto chvíli již naplněn, další běh budeme plánovat pro podzimní období a včas jej zveřejníme. Informace o volných místech v konkrétních termínech vám sdělíme buď telefonicky, nebo po vyplnění přihláškového formuláře.
Pro absolventy Základního kurzu pro peer konzultanty jsme připravili řadu tří navazujících kurzů se souhrnným názvem Role peer konzultanta v týmu služeb pro osoby s duševním onemocněním: Komunikace orientovaná na silné stránky a práce se skupinou v praxi, Podpora zotavení v praxi a Práce s osobním příběhem v praxi. Kurzy jsou dvoudenní a nabízejí rozšířený vhled do problematiky práce peer konzultanta, zaměřený na práci s osobním příběhem, komunikaci a práci se skupinou nebo podporu zotavení. Účastníci si v nich budou moci prohloubit dovednosti získané jak v Základním kurzu, tak zejména v praxi. Kurzy jsou zaměřeny více prakticky a jsou určeny těm, kteří již na pozici peer konzultanta nějakou dobu pracují. Hlásit se můžete na každý z nich samostatně, termíny jsou již zveřejněny, najdete je v sekci aktuální kurzy

Pokud máte zkušenost s duševním onemocněním, ale zatím si nejste jistí, zda právě pozice peer konzultanta je pro vás to pravé, můžete vyzkoušet kurzy pořádané v rámci naší Školy zotavení. Již druhý běh projektu inspirovaného zahraničním konceptem "recovery colleges" je určen pro posluchače z Prahy a nabízí zdarma sérii kratších kurzů na nejrůznější témata související s problematikou duševního onemocnění.

Ve druhém pololetí 2020 plánujeme opět vypsat i kurz Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, certifikovaný u Ministerstva zdravotnictví, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ. Zájemci se mohou hlásit už teď.

Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.