Vzdělávací institut

Termíny kurzů 2019/2020

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro podzimní období najdete v sekci aktuální kurzy. Postupně budeme doplňovat už i kurzy pro období jaro 2020.
Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.
Na leden je vypsán další termín Základního kurzu pro peer konzultanty, který se již nyní rychle plní. Jsme si vědomi toho, že zájem o tento kurz je velký, proto se budeme snažit co nejdříve naplánovat i další běh, aby se mohli přihlásit i ti, kteří se v lednu do kurzu nedostanou. Informace o volných místech vám sdělíme buď telefonicky, nebo po vyplnění přihláškového formuláře.
Pokud máte zkušenost s duševním onemocněním, ale zatím si nejste jistí, zda právě pozice peer konzultanta je pro vás to pravé, můžete vyzkoušet kurzy pořádané v rámci naší Školy zotavení. Již druhý běh projektu inspirovaného zahraničním konceptem "recovery colleges" je určen pro posluchače z Prahy a nabízí zdarma sérii kratších kurzů na nejrůznější témata související s problematikou duševního onemocnění.
Pro absolventy Základního kurzu pro peer konzultanty připravujeme řadu tří navazujících kurzů se souhrnným názvem Role peer konzultanta v týmu služeb pro osoby s duševním onemocněním. Kurzy budou dvoudenní a nabídnou rozšířený vhled do problematiky práce peer konzultanta, zaměřený na práci s osobním příběhem, komunikaci a práci se skupinou nebo podporu zotavení. Účastníci si v nich budou moci prohloubit dovednosti získané jak v Základním kurzu, tak zejména v praxi. Kurzy jsou zaměřeny více prakticky a jsou určeny těm, kteří již na pozici peer konzultanta nějakou dobu pracují. Bude možno se přihlásit na každý z nich samostatně a nabídneme vám je buď ještě v závěru tohoto roku, nebo hned na začátku roku příštího, jakmile pro ně získáme akreditaci. 
Po delší době opět vypisujeme kurz Case management v příbězích, zaměřený na prohloubení dovedností pracovníka v roli case managera a na zprostředkování zkušeností v práci s klienty s duševním onemocněním. Kurz je interaktivní, je zaměřen prakticky na práci s kazuistikami a dává dostatek prostoru pro dotazy a příklady z praxe s klienty
Připravujeme rovněž novou akreditaci kurzu Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ.


Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.