Vzdělávací institut

Termíny kurzů 2019

Otevřené vzdělávací kurzy na první pololetí 2019 jsou již vypsány a postupně budeme doplňovat i termíny pro podzimní období. Najdete je v sekci aktuální kurzy
Po delší době opět vypisujeme kurz Case management v příbězích, zaměřený na prohloubení dovedností pracovníka v roli case managera a na zprostředkování zkušeností v práci s klienty s duševním onemocněním. Kurz je interaktivní, je zaměřen prakticky, na práci s kazuistikami a dává dostatek prostoru pro dotazy a příklady z praxe s klienty.
U kurzu Cesta k zotavení z duševní nemoci metodou psychiatrické rehabilitace připravujeme aktualizaci a úpravy v náplni kurzu i v lektorském obsazení. V nové podobě jej vypíšeme buď ještě v závěru tohoto roku, anebo v roce příštím, až pro něj získáme novou akreditaci. Stejně tak u kurzu Role peer konzultanta v týmu služeb pro osoby s duševním onemocněním, který plánujeme rozdělit do několika kratších bloků a nabídneme vám jej po získání nové akreditace . Zájem o něj roste především mezi absolventy Základního kurzu, kteří už na pozici peer konzultanta nějakou dobu pracují a jejichž počet stále roste.

​Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem.

Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.