Vzdělávací institut

 

Termíny kurzů 2020 a aktuální situace

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro podzim/zimu 2020/2021 najdete v sekci aktuální kurzy
Vzhledem k aktuální situaci jsme některé kurzy museli zrušit. O náhradních termínech budeme přihlášené účastníky informovat ihned, jakmile bude jasnější, kdy se budou moci uskutečnit. Děkujeme za pochopení.
V tuto chvíli připravujeme vypsání některých kurzů z naší nabídky v online podobě. První z nich, Přístup k sexualitě lidí s psychózou, je již vypsán, další budeme doplňovat. Chceme tím vyjít vstříc zájemcům, kteří potřebují do konce roku splnit povinný objem vzdělávání za tento rok. Tyto online kurzy jsou plnohodnotnou variantou akreditovaného vzdělávání, absolventi obdrží osvědčení stejně jako z prezenčních kurzů. Jak probíhají online kurzy?
Nově zařazujeme do nabídky kurz Přístup ke klientům s poruchou osobnosti v sociálních službách oblíbené lektorky Martiny Venglářové. Kurz je vypsán v online podobě na 20. listopadu, můžete se již přihlašovat. 

Pokud máte zkušenost s duševním onemocněním, ale zatím si nejste jistí, zda právě pozice peer konzultanta je pro vás to pravé, můžete vyzkoušet kurzy pořádané v rámci naší Školy zotavení. Již druhý běh projektu inspirovaného zahraničním konceptem "recovery colleges" je určen pro posluchače z Prahy a nabízí zdarma sérii kratších kurzů na nejrůznější témata související s problematikou duševního onemocnění.

V příštím roce plánujeme opět vypsat i kurz Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, certifikovaný u Ministerstva zdravotnictví, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ. Zájemci se mohou hlásit už teď.

Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.