Vzdělávací institut

 

Termíny kurzů 2020 a aktuální situace

Nabídku otevřených vzdělávacích kurzů pro podzim/zimu 2020/2021 najdete v sekci aktuální kurzy
Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci ale nemůžeme vyloučit, že mohou nastat určité změny. Všechny vypsané termíny kurzů v tuto chvíli zůstávají v platnosti, a pokud by se něco změnilo, budeme přihlášené účastníky ihned informovat. Je ale třeba počítat s tím, že to může být i na poslední chvíli (karanténa lektorů apod.). Děkujeme za pochopení.
Na kurzech dodržujeme všechna standardní hygienická opatření, která jsou aktuálně doporučena, včetně nošení roušek.

Stále zbývají volná místa ve dvou ze tří pokračovacích kurzů pro peer konzultanty Role peer konzultanta v týmu služeb pro osoby s duševním onemocněním: Komunikace orientovaná na silné stránky a práce se skupinou v praxi, Podpora zotavení v praxi a Práce s osobním příběhem v praxi. Podmínkou pro přihlášení je absolvování Základního kurzu pro peer konzultanty. Kurzy jsou dvoudenní a nabízejí rozšířený vhled do problematiky práce peer konzultanta, zaměřený na práci s osobním příběhem, komunikaci a práci se skupinou nebo podporu zotavení. Účastníci si v nich mohou prohloubit dovednosti získané jak v Základním kurzu, tak zejména v praxi. Kurzy jsou zaměřeny více prakticky a jsou určeny těm, kteří již na pozici peer konzultanta nějakou dobu pracují. Hlásit se můžete na každý z nich samostatně, termíny jsou již zveřejněny, najdete je v sekci aktuální kurzy. Kurz Podpora zotavení v praxi již proběhl na přelomu srpna a září, další bude vypsán v příštím roce.
Základní kurz pro peer konzultanty je v říjnovém termínu již naplněn, termín na leden/únor se také již plní, ale místa stále jsou. Další běh máme naplánován na květen. Termíny zveřejníme již brzy. Informace o volných místech v konkrétních termínech vám sdělíme buď telefonicky, nebo po vyplnění přihláškového formuláře. 

Pokud máte zkušenost s duševním onemocněním, ale zatím si nejste jistí, zda právě pozice peer konzultanta je pro vás to pravé, můžete vyzkoušet kurzy pořádané v rámci naší Školy zotavení. Již druhý běh projektu inspirovaného zahraničním konceptem "recovery colleges" je určen pro posluchače z Prahy a nabízí zdarma sérii kratších kurzů na nejrůznější témata související s problematikou duševního onemocnění.

Ve druhém pololetí 2020 plánujeme opět vypsat i kurz Specifika v práci komunitní psychiatrické sestry, certifikovaný u Ministerstva zdravotnictví, který využijí zejména pracovníci nově zakládaných CDZ. Zájemci se mohou hlásit už teď.

Pokud máte zájem o kterýkoli kurz z celé naší nabídky, i když k němu zatím není vypsán termín, nebo víte, které kurzy byste vy, vaši kolegové či zaměstnanci v průběhu tohoto roku rádi absolvovali, dejte nám, prosím, vědět, buď přímo vyplněním přihláškového formuláře, anebo e-mailem. Když budeme vědět, které kurzy jsou aktuálně žádané, pomůže nám to při plánování.
Informace k přihlašování na kurzy, storno podmínky a další praktické informace najdete v sekci Přihlášení na kurz.

O tom, jak naše kurzy hodnotí jejich absolventi, si můžeme přečíst v aktualizované sekci Reference, kde najdete ukázky z evaluačních dotazníků, které účastníci za závěr každého kurzu vyplňují.Nabídka pro CDZ

Pro nově vznikající centra duševního zdraví nabízíme vzdělávání pracovníků uzpůsobené na míru  - vybrat si můžete buď z celé naší standardní nabídky akreditovaných kurzů, anebo se inspirovat v našem letáku (ke stažení zde), kde najdete i seznam doporučené literatury k této problematice. Všechny kurzy vám rádi zajistíme i na klíč přímo pro vaši organizaci s ohledem na vaše individuální potřeby.

Vzdělávací institut se v roce 2014 zúčastnil dobrovolného auditu akreditovaných vzdělávacích programů realizovaného Fondem dalšího vzdělávání ve spolupráci s MPSV ČR. Podařilo se nám získat certifikát o úspěšném absolvování dobrovolného auditu, který je k nahlédnutí zde.