Úvod > Stopstigma

Stopstigma

Vítejte na stránkách Stopstigma!

Cílem stránek  je informovat o duševním zdraví a duševních problémech, dodávat naději  a měnit postoje veřejnosti, profesionálů, ale i těch, kdo mají sami nějaké potíže. Jak už sám název Stopstigma napovídá, naší snahou   je zvýšit povědomí o duševních nemocech, snížit  stigmatizaci, negativní „nálepkování“ nemocných, jejich blízkých a celého oboru péče o duši.  Navzdory narůstajícímu počtu duševních poruch, stále panuje mnoho předsudků a mýtů, které mohou výrazně ohrožovat možnost zotavení.

Unikátním přínosem stránek Stopstigma je, že na nich kromě odborníků spolupracují také peer pracovníci – lidé, kteří mají sami vlastní zkušenost s duševním onemocněním, úspěšně jej zvládají a svoji zkušenost nabízejí jako obohacení ostatním.

Využijte i Vy stránek Stopstigma k získání informací, rad a povzbuzení. Zotavení z duševního onemocnění je  možné, pokud se nemocným dostane správné péče a podpory.

Provozovatelem tohoto webového portálu je Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, krátkou historii stránek naleznete zde.

___________________________________________________________________________________________________________________

Aktuálně:

V dubnu 2016 proběhla konference s názvem "Aktuální trendy v péči o duševně nemocné" za účasti několika norských expertů. Konference se věnovala zejména tématům časných  intervencí u závažně duševně nemocných, fungování (F)ACT týmů a peer problematice. Veškeré informace z konference si můžete přečíst či stáhnout zde.
 
Lidé se schizofrenií mají pouze jednu osobnost

Schizofrenie nemá nic společného s rozdvojením osobnosti. Je to onemocnění, zdravotní stav, který ovlivňuje běžné fungování mozku a zasahuje do jeho schopnosti myslet, cítit a jednat. Někteří lidé se kompletně zotaví a po nějakém čase většina z nich pociťuje ústup příznaků nemoci. Ačkoli zatím nemáme prostředek k úplnému vyléčení tohoto onemocnění, o jeho léčitelnosti není pochyb. Pro lidi trpící schizofrenií je velmi zraňující, když je jejich diagnóza mylně vysvětlována jako rozdvojení osobnosti.

Všechny mýty >>

I s duševní nemocí se dá normálně žít

I s duševní nemocí se dá normálně žít - úvodní video.

Podpořit nás můžete také převodem na číslo účtu 2247602504/0600. Více o dalších možnostech podpory.

Děkujeme!