Úvod > Stopstigma

Stopstigma

Vítejte na stránkách Stopstigma!

Cílem stránek  je informovat o duševním zdraví a duševních problémech, dodávat naději  a měnit postoje veřejnosti, profesionálů, ale i těch, kdo mají sami nějaké potíže. Jak už sám název Stopstigma napovídá, naší snahou   je zvýšit povědomí o duševních nemocech, snížit  stigmatizaci, negativní „nálepkování“ nemocných, jejich blízkých a celého oboru péče o duši.  Navzdory narůstajícímu počtu duševních poruch, stále panuje mnoho předsudků a mýtů, které mohou výrazně ohrožovat možnost zotavení.

Unikátním přínosem stránek Stopstigma je, že na nich kromě odborníků spolupracují také peer pracovníci – lidé, kteří mají sami vlastní zkušenost s duševním onemocněním, úspěšně jej zvládají a svoji zkušenost nabízejí jako obohacení ostatním.

Využijte i Vy stránek Stopstigma k získání informací, rad a povzbuzení. Zotavení z duševního onemocnění je  možné, pokud se nemocným dostane správné péče a podpory.

Provozovatelem tohoto webového portálu je Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, krátkou historii stránek naleznete zde.

___________________________________________________________________________________________________________________

Aktuálně:

V dubnu 2016 proběhla konference s názvem "Aktuální trendy v péči o duševně nemocné" za účasti několika norských expertů. Konference se věnovala zejména tématům časných  intervencí u závažně duševně nemocných, fungování (F)ACT týmů a peer problematice. Veškeré informace z konference si můžete přečíst či stáhnout zde.
 
Duševní onemocnění je běžné

Přibližně polovina populace se v některé fázi svého života potýká s duševním onemocněním a jeden z pěti lidí pak zažívá obtíže spojené s duševním onemocněním každý rok. U jednoho člověka ze sta se v průběhu jeho života rozvine schizofrenie a u dvou lidí ze sta pak bipolární porucha.

Všechny mýty >>

Patricia Deegan o svém zotavení

Přednáška Patricie Deegan o její cestě k zotavení. 
 

Podpořit nás můžete také převodem na číslo účtu 2247602504/0600. Více o dalších možnostech podpory.

Děkujeme!