Přemýšleli jste někdy o tom, jak se žije člověku s duševním onemocněním?Přemýšleli jste někdy o tom, jak se žije člověku s duševním onemocněním?
Mohou mít lidé s duševním onemocněním smysluplné životní role? Mohou zastávat odpovědná povolání? Mohou mít blízké vztahy a zájmy jako všichni ostatní? S odpovědí pomůže dokument “Jeden den – život s duševním onemocněním”.

 
Navzdory tomu, že mohou být projevy a důsledky duševní nemoci závažné, je možné žít běžný život. Uvidíte skutečné příběhy skutečných lidí, se kterými zažijete Jeden den člověka s duševním onemocněním. Od myšlenky k natočení uplynulo přes 365 dní. Na vytvoření a natočení se svými nápady a dovednostmi podílelo téměř 40 lidí napříč profesemi a životními zkušenostmi.

Děkujeme všem za inspirativní dny!
 
Dokument byl natočen v rámci projektu Komunitního centra pro zotavení, vyrobilo jej Centrum ve spolupráci s produkční společností SIGNAL GENERATOR Jana Turka a navazuje na dříve vytvořenou sérii „Příběhů lidí, kteří se zotavují z duševního onemocnění“ ze stejné filmařské dílny.