V týmu poradny Stopstigma.cz jsme přivítali jak kolegy peer konzultanty a peer lektory, tak kolegy, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, ale na žádné z „peer pozic“ dosud nepracovali. Poradenský tým byl rozšířen o 10 peer poradců a psychologa.
Do výběrového řízení se přihlásilo hodně zajímavých kandidátů a my jsme stáli před nelehkým úkolem, které vybrat. Nakonec se nám to podařilo. V týmu poradny Stopstigma.cz jsme přivítali jak kolegy peer konzultanty a peer lektory, tak kolegy, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, ale na žádné z „peer pozic“ dosud nepracovali. Odbornost psychologa v týmu zastoupí Mgr. Michael Kostka.
Výcvik v internetovém poradenství pro tým zajistili pracovníci Linky bezpečí a byl ušitý na míru našim potřebám. Zopakovali jsme si základní pravidla internetového poradenství, věnovali jsme se specifikům peer pozice v této oblasti, mluvili jsme o struktuře odpovědí a především jsme nacvičovali.
Další školení s názvem "Úvod do práce multidisciplinární poradny" jsme věnovali tomu, jak by měl fungovat poradenský tým. Stanovili jsme si základní principy toho, co je pro nás v poradně důležité a jak budeme pracovat. Další vzdělávání nás čeká v červnu, kdy se dva odborní garanti a dva peer poradci zúčastní konference 3rd European Congress on Assertive Outreach v Oslo.
Poradna Stopstigma.cz je stále v provozu. Na dotazy odpovídají psychiatr a sociální pracovník. Již v červenci se budou moci lidé z celé ČR obrátit také na psychologa a především poradce, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním. Do té doby nás čeká hodně práce s přípravou toho, jak bude poradna vypadat a fungovat pro tazatele, jak co nejlépe využít odbornost peer poradců. V našem snažení nás koncem června podpoří také norský partner projektu na dvoudenním workshopu.
Projekt je financován grantem z Norska. Více o projektu se dozvíte zde.