Poradna

Psychiatr Psycholog Sociální pracovník
    Jste v krizi?

Od roku 2004 byla významnou součástí stránek www.stopstigma.cz internetová poradna, kde psychiatr a psycholog odpovídali na dotazy z oblasti duševního zdraví a nemoci. V roce 2010 byla poradna doplněna o sekci sociálního pracovníka. Největší změna ale nastala s rokem 2015, kdy se poradenský tým rozšířil o experty s vlastní zkušeností s duševní nepohodou – o peer poradce, kteří formulovali odpovědi ve spolupráci s garanty jednotlivých sekcí. Poradna pracovala až do začátku roku 2023 na multidisciplinárním principu; jejím cílem byla destigmatizace a odborně garantované poradenství v oblastí duševního zdraví a nemoci. Za dobu její existence bylo zodpovězeno téměř 4 000 dotazů.
 
V současné době je z důvodu nedostatku finančních zdrojů provoz poradny ukončen. V případě, že byste věděli o možnosti financování této unikátní formy poradenství, budeme rádi, když se nám ozvete.
 
Dotazy z let 2015–2023 a odpovědi na ně zůstanou na stránkách dále zveřejněny a je možné v nich vyhledávat odpovědi na vlastní otázky související s duševním zdravím a nemocí.
 
Tým poradců Stopstigma.cz

 

Vítejte na stránkách poradny Stopstigma.

Jejím cílem je destigmatizace a odborně garantované poradenství v oblastí duševního zdraví a nemoci. Můžete se zeptat psychiatra, psychologa, sociálního pracovníka nebo peer poradců - lidí s vlastní zkušeností s duševní nemocí. 

Poradna je anonymní, e-mail slouží pouze pro zaslání odpovědi. Zároveň jsou všechny dotazy a odpovědi na ně automaticky zobrazeny na těchto stránkách. Na Vaše dotazy odpovídáme zpravidla do 7 dnů.

Nejedná se o krizovou službu, pokud hledáte naléhavou pomoc, použijte prosím některý z kontaktů zde.
 

Více informací o poradně.

Poradenský tým

Vlasta Vlasta Pracuji jako peer konzultantka v neziskové organizaci FOKUS. Nikdy by mě nenapadlo, že tím, co jsem zažila na vlastní kůži jako „zlomenou duši“, se někdy stane mým posláním a budu moci pomáhat i ostatním na jejich cestě za zotavením, stejně tak i studentům v rámci projektu „Blázníš? No a!

Vlastními zkušenostmi „bolavé duše“ jako poruchy příjmu potravy, sebepoškozování, spirála perfekcionismu, poruchy osobnosti, deprese atd. mohu porozumět ostatním lidem a přinést jim trochu naděje. Duševní nemoc se může stát „jen“ součástí našeho dalšího života, nenecháme se nemocí ovládat. Díky zotavování mé „dušinky“ poznávám lépe sama sebe, neustále se v životě něco učím, jsem „sběratelka zkušeností“, ať už jsou jakékoliv a žiju přítomností.


Celý tým poradny >>