Poradna

Psychiatr Psycholog Sociální pracovník
    Jste v krizi?

Od roku 2004 byla významnou součástí stránek www.stopstigma.cz internetová poradna, kde psychiatr a psycholog odpovídali na dotazy z oblasti duševního zdraví a nemoci. V roce 2010 byla poradna doplněna o sekci sociálního pracovníka. Největší změna ale nastala s rokem 2015, kdy se poradenský tým rozšířil o experty s vlastní zkušeností s duševní nepohodou – o peer poradce, kteří formulovali odpovědi ve spolupráci s garanty jednotlivých sekcí. Poradna pracovala až do začátku roku 2023 na multidisciplinárním principu; jejím cílem byla destigmatizace a odborně garantované poradenství v oblastí duševního zdraví a nemoci. Za dobu její existence bylo zodpovězeno téměř 4 000 dotazů.
 
V současné době je z důvodu nedostatku finančních zdrojů provoz poradny ukončen. V případě, že byste věděli o možnosti financování této unikátní formy poradenství, budeme rádi, když se nám ozvete.
 
Dotazy z let 2015–2023 a odpovědi na ně zůstanou na stránkách dále zveřejněny a je možné v nich vyhledávat odpovědi na vlastní otázky související s duševním zdravím a nemocí.
 
Tým poradců Stopstigma.cz
 

 

Vítejte na stránkách poradny Stopstigma (která byla v provozu v letech 2004-2023).

Jejím cílem byla destigmatizace a odborně garantované poradenství v oblastí duševního zdraví a nemoci. Bylo možné se zeptat psychiatra, psychologa, sociálního pracovníka nebo peer poradců - lidí s vlastní zkušeností s duševní nemocí. 

Poradna byla anonymní, e-mail sloužil pouze pro zaslání odpovědi. Zároveň byly všechny dotazy a odpovědi na ně automaticky zobrazeny na těchto stránkách. Na Vaše dotazy jsme odpovídali zpravidla do 7 dnů.

Nejednalo se o krizovou službu, pokud hledáte naléhavou pomoc, použijte prosím některý z kontaktů zde.
 

Více informací o poradně.

Poradenský tým

Petr Šturma, DiS. Petr Šturma, DiS. Vystudoval obor sociální práce. V letech 2006 a 2007 pracoval jako streetworker mezi lidmi bez domova. V roce 2008 nastoupil do občanského sdružení Fokus Mladá Boleslav, kde se začal věnovat problematice duševních onemocnění. Původně zde pracoval jako člen case managementového terénního týmu, následně jako jeho vedoucí a posléze i jako vedoucí týmu CDZ. Od roku 2020 se věnuje poradenské a lektorské činnosti a také roli manažera, ovšem již mimo oblast péče o duševní zdraví.
Celý tým poradny >>