Poradna

Psychiatr Psycholog Sociální pracovník
    Jste v krizi?

 

Vítejte na stránkách poradny Stopstigma.

Jejím cílem je destigmatizace a odborně garantované poradenství v oblastí duševního zdraví a nemoci. Můžete se zeptat psychiatra, psychologa, sociálního pracovníka nebo peer poradců - lidí s vlastní zkušeností s duševní nemocí. 

Poradna je anonymní, e-mail slouží pouze pro zaslání odpovědi. Zároveň jsou všechny dotazy a odpovědi na ně automaticky zobrazeny na těchto stránkách. Na Vaše dotazy odpovídáme zpravidla do 7 dnů.

Nejedná se o krizovou službu, pokud hledáte naléhavou pomoc, použijte prosím některý z kontaktů zde.
Odpovědi psychiatra a psychologa od 1. května 2018 vznikají v rámci projektu VIZDOM Národního ústavu duševního zdraví a jsou zde publikovány se svolením této organizace.

Více informací o poradně.

Poradenský tým

Vlasta Vlasta Pracuji jako peer konzultantka v neziskové organizaci FOKUS. Nikdy by mě nenapadlo, že tím, co jsem zažila na vlastní kůži jako „zlomenou duši“, se někdy stane mým posláním a budu moci pomáhat i ostatním na jejich cestě za zotavením, stejně tak i studentům v rámci projektu „Blázníš? No a!

Vlastními zkušenostmi „bolavé duše“ jako poruchy příjmu potravy, sebepoškozování, spirála perfekcionismu, poruchy osobnosti, deprese atd. mohu porozumět ostatním lidem a přinést jim trochu naděje. Duševní nemoc se může stát „jen“ součástí našeho dalšího života, nenecháme se nemocí ovládat. Díky zotavování mé „dušinky“ poznávám lépe sama sebe, neustále se v životě něco učím, jsem „sběratelka zkušeností“, ať už jsou jakékoliv a žiju přítomností.


Celý tým poradny >>