...sociální fobie

Kašle se ve světě na lidi se sociální fobii stejně, jako se na ně kašle v České republice? Nikdo se nijak pomocí nesnaží.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, nemyslím, že se na pacienty se sociální fobií "kašle". Její léčba ale záleží hodně také ne vůli pacienta tento stav změnit, léky samotné nemusí stačit, důležitá je také psychoterapie a trénink, což pak může dopomoci ke změně.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Na váš dotaz se mi nereaguje úplně snadno, protože nevím, co přesně máte na mysli když píšete, že se u nás na lidi se sociální fobií "kašle". Léčbou a terapií lidí se sociální fobií se u nás zabývá (stejně jako jinde ve světě) celá škála psychiatrů a psychoterapeutů. Já sama mám vlastní zkušenost s mírnější formou sociální fobie a v rámci individuální terapie jsem dostala velmi kvalitní podporu. Pokud se člověk chce zotavit z duševních obtíží, je třeba, aby podporu sám aktivně vyhledával a uměl si říct o pomoc. Je pravda, že například ve větších městech je šíře zdravotnické pomoci a možnosti terapie větší. Přesto doufám, že každý člověk, kterého trápí sociální fobie, má možnost odpovídající pomoc vyhledat.


Zpět na seznam