Omlouváme se, kapacita naší poradny v této sekci je pro tento měsíc již vyčerpána, není možné vkládat další dotazy. Tato část naší poradny se opět otevře 1.7.2021.

Pokud je váš problém naléhavý, využijte některý z kontaktů zde: Jste v krizi (cmhcd.cz)

Tým poradců Stopstigma.cz


10.5.1946 Praha

Dobrý den, dlouhodobě trpím depresemi - strachem,že jsem něco neudělal (nezamkl dveře,nezastavil vodu v koupelně a pod.)Po mnoha kontrolách zámku,vod.kohoutu a to i nočních se mi podaří usnout až po požití prášků na spaní.Stav se natolik zhoršil,že se bojímvycházet z domu.Bez účinku jsem užíval cipralex.Cvičením před spaním se snažím zklidnit,ale i to zatím nemá výsledek.Můžete mi prosím poradit co by pomohlo? Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to, co popisujete, upomíná především na nutkav) (obsedantní) úzkostné stavy, ke kterým se deprese může přidružit. Bylo by užitečné, kdybyste navštívil lékaře, který Vám Cipralex ordinoval. Pokud antidepresivum nemá očekávaný účinek, je na řadě zvážení, zda nenavýšit dávku, popřípadě medikaci ještě jinak upravit, nebo změnit (antidepresiv jsou desítky). V případě úzkostných stavů se také osvědčuje léčba psychologická.


Zpět na seznam