APO-Parox

Dobrý den, 9 let jsem užívala APO-Parox 20mg, co 2-3 dny dle potřeby. Je to měsíc, co jsem užila poslední tabletu. Celou dobu jsem byla bez potíží, cítila se dobře. Poslední 2 dny cítím úzkosti, jsem velmi lítostivá. Napadlo mne, jestli to nemůže být reakce na vysazení? Děkuji P.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, syndrm z náhlého vysazení po léčbě paroxetinem nastat může, nicméně podle mého názoru by se to stalo vzhledem k poměrně rychlému odbourávání této látky dříve. Je-li mezi vysazením a znovuobjevením potíží delší odstup, může jít o návrat projevů poruchy, která byla předtím antidepresivem zaléčena. Dále z Vašeho dotazu není jasné, s jakými potížemi jste se touto látkou léčila, protože medikace 20mg co 2-3 dny dle potřeby není standardní, toto antidepresivum se obvykle užívá denně. Problém bych rozhodně konzultoval s odborníkem, který Vám tento lék ordinoval.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s tímto konkrétním lékem nemám zkušenosti. Myslím si, že by to mohlo s vysazováním léků souviset. Mně se stává, že když lék zapomenu, okamžitě znejistím a začnu být nervózní a bojím se, že se budou opakovat nepříjemné zážitky z minulosti. Ráda bych začala léky snižovat a postupně vysazovat, ale ten strach je pro mě obrovskou překážkou a budu se muset naučit s ním pracovat. Co se týče fyziologických procesů, o tom nemám informace, ale jistě bude tělo nějak reagovat.


Zpět na seznam