Asi deprese

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu, asi před rokem jsem měla silné úzkosti z dost špatně zpravy....pak se to zlepšilo po čase, po nějaké době mi přišla nevhodná zpráva tak jsem to zas neunesla a znova úzkost, při zamilovanosti uzkosti,obavy že něco řeknu špatně nebo přijdu o toho dotyčného, nakonec napíšu nesmysly a tím toho dotyčného odradím...jako posledně a teď následně deprese, trvá dva měsíce, poslední dny to je takové, že se už špatně rozhodují v práci, prvně byl smutek měsíc( z toho že se mi dotyčný neozval) a teď už to mám takové že ztrácím smysl života...( Jak kdyby mi to nemysleli) Pokaždé někoho odradím koho mám ráda, a předešli partneři co jsem měla vztahy se moc nechovali ukázkově. Chci se zeptat, může se jednat o depresi nebo nemoc třeba schizofrenii? Děkuji Vám za odpověď...Katka
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jelikož se zdá, že za Vašimi potížemi je vztahový problém, který se Vám stále opakuje a přináší Vám utrpení, obrátil bych se na psychologa/psychoterapeuta. Ten Vám může pomoci přijít na to, čím a jak se to děje, že se Vám obdobný proces stále opakuje. zároveň zkušený psycholog odhalí, zda je vhodná také psychiatrická péče, která spočívá v současně probíhající farmakoterapii.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Během čtení o Vašich potížích, se mi vybavují vlastní úzkosti a obavy, které jsem dříve mívala. Nejhorší to bylo po narození dětí, kdy jsem měla neustále strach, aby se jim něco nestalo. I obyčejné návštěva dětského hřiště pro mě byla stresující. Zpětně, tedy v době, kdy mi byla diagnostikována deprese, chodím na psychoterapie a užívám léky, se mi zdá život snazší. Stále mě čas od času přepadají úzkosti, ale už to není ten neustálý strach, který mě provázel po celý den. Je dobré vědět, co Vás trápí a vyhledat odbornou pomoc. Doporučovala bych Vám obrátit se na některého z psychologů ve Vašem okolí a svěřit se mu se svými obtížemi. Pozná, kdy je zapotřebí vyhledat psychiatra a začít užívat léky. Věřím, že Vám pomůže nalézt východisko z Vašich úzkostí a pomůže Vám. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam