atarax a frontin

Dobry den. Bral som na ukludnenie a nespavost 2x0,25 mg frontin a sem tam na spanie polku tablety zolpicon na spanie. No po dvoch mesiacoch som mal strasne brnenie koncatin a taktiez som vracal a strasnu uzkost. Takze som to vysadil a teraz sem tam berirm atarax ba spanie polku tablstky. Chcem sa spytat ako dlho trva vysadenie frontinu pri takych davkach a taktiez ci atarax je navykovy,ci ho mozem brat ked beriem lieky na vysoku krvny tlak a vysoku pulx. Dakujem.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Atarax návykový není, příliš interakcí nemá, ale při jeho nasazení je třeba pozornost, užívá-li pacient některé léky, které ovlivňují srdeční rytmus. To musí udělat lékař, který má o Vaší medikaci a Vašem zdravotním stavu přehled. Vysazení Frontinu v dávce 2x0,25 mg by nemělo vést k výraznějším abstinenčním příznakům, může se ale stát, že se vrátí úzkost a napětí. Pokud tyto problémy přetrvávají, je třeba zvážit dlouhodobější léčbu léky z jiné skupiny (např. antidepresivy), nicméně k tomu je třeba psychiatrického vyšetření.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, Vaše otázka míří spíše na odborníka. Já se lékům na úzkost i nespavost celkem úspěšně vyhýbám, takže s nimi mám jen minimum zkušeností. Pokud vás trápí nespavost a úzkosti, můžete vyzkoušet i jiné metody léčby. Z psychofarmak zabírají na úzkost i některá antidepresiva, nebo nějaká forma psychoterapie by Vám možná mohla být ku prospěchu. Při nespavosti se mi nejvíce osvědčila relaxace a bylinné čaje.


Zpět na seznam