Bipolární porucha

Dobrý den, Dlouhodobě trpím změnou nálad, návaly nezvladatelné agrese, záchvaty úzkosti, chvíli brečím a pak se zase směju... mám v sobě velký zmatek a chci vědět zda se nejedná o bipolární poruchu...mám destruktivní sklony a jsem impulzivní v životě mi to dělá dost problémů jak v osobním tak kariernim a potřebovala bych poradit Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Bipolární porucha, kterou zmiňujete, většinou představuje střídání nálad v delších časových intervalech, impulzivita a srřídání emocí mohou mít i jiné souvislosti. Nicméně jedinou cestou, pokud máte psychické pootíže, se kterými si nevíte rady a překážejí Vám v životě, je odborné vyšetření, což představuje osobní konzultaci. O tu je možné požádat psychiatra či klinického psychologa.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Ve svém dotazu popisuje nepříjemné stavy, které vám narušují běžné fungování a dotazujete se, zda by se mohlo jednat o bipolární poruchu. Nejsem klinický psycholog ani psychiatr, ale troufám si říct, že na základě několika vět vám nikdo nemůže být schopen určit jakoukoli diagnózu. Pokud vás uvedené stavy trápí, považovala bych za nejlepší obrátit se osobně na odbornou pomoc v místě vašeho bydliště. Já sama jsem k tomuto kroku také musela nějaký čas sbírat odvahu, ale usoudila jsem, že si už sama neporadím a svého kroku rozhodně nelituji. Psychiatrická a psychologická podpora mi přinesla významnou úlevu a pomohla mi nejen k vyšší kvalitě života, ale právě také k lepšímu fungování v každodenních záležitostech. Držím vám palce a přeji vám jen vše dobré.


Zpět na seznam