Bolesti hlavy,napnuty mozek

Hezky den,posledni 3 roky jsem prozival desne trauma ve vztahu(zavislost na partnerovi,zarlivost,rvacky,sem tam jsme si dali pervitin pro oziveni sex.fantazii,ale treba jen jednou co dvakrat do mesice).Hadky,zarlivost a rvacky,uzkosti a deprese pokracovaly,neresil jsem to.Pak mi do toho vseho nahle zemrela mamka v 52 letech na CMP (babicka na parkinsona),odesel jsem od pritele v hadce a neunesl jsem to,bral jsem si v malych davkach rivotril,stilnox,jenze s jakou hruzou jsem usinal,s jeste horsi se budil.Neco se mi v mozku bloklo,je to hrozne bolestive,bolesti vystreluji tak silne,ze se musim drzet za hlavu,mozek je porad napjaty,takze nemuzu ani poradne spat,nemuzu si ani cist,jen lezim a drzim se za hlavu a klepu se,citim nervy v hlave,jak me boli,mozek neprokrveny,hrozne bolesti.Jako bych si zacpal praskama vsechny emoce a nedovolil si je prozit.Je to stav 24/7,takze porad uz rok a pul.Byl jsem 3x hospitalizovany,zadna zmena,prasky mi menili nekolikrat,take zadna zmena.Uz si nevim rady,co by to mohlo byt a co bych s tim mel delat.Lidi s depresi a uzkostma to tak silne nemaji,nikdo.V kazde lecebne jsem byl ten nevysvetlitelny pacient.Bojim se,ze mi snad doktori ani pomoct nechteji a nevim co dal,neumim si uz pomoct sam.Nevim,co to muze byt a co s tim.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, máte-li nesnesitelné stavy doprovázené boletmi hlavy, tak Vám nemohu poradit nic jiného, než obrátit se na lékařskou pomoc. Píšete, že spuštění Vaší krize souvisí se vztahovou problematikou a následným rozchodem. V těchto případech se uplatňuje systematická psychoterapie jako účinný prostředek, který může být uplatńován současně s faramakoterapií.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, dokáži pochopit obtížnost Vaší situace. Zažila něco podobného v těžších depresivních fázích svého onemocnění (bipolární poruchy). Zdálo se mi, že mi nic nepomáhá, léky nezabírají. S lékařem jsme zkoušeli různá antidepresiva, měla jsem pocit, že nemají žádné účinky, nebo že mi je ještě hůř. Také jsem užívala rivotril a stilnox, ty mi pomáhaly krátkodobě, ale neřešily můj psychický stav. Lékař mi vysvětlil, že účinky psychiatrických léků bývají často individuální a chce to trpělivost. Také jsem byla na různých vyšetřeních včetně neurologického, všechny výsledky byly v normě. Byla to ale pro mě důležitá informace, protože v depresi jsem měla pocit, že mám všechny možné nemoci, což ještě zhoršovalo můj psychický stav. Do teď mi vlastně není zcela jasné, jak jsem se z obtížných depresivních stavů dostávala. Nezdá se mi, že by to bylo především působením léků. Bylo to hlavně snahou se pozitivně motivovat, pracovat s psychikou a dalším důležitým faktorem, kterým je čas. Nemusíte se bát, že Vám lékaři pomoci nechtějí, ale myslím, že byste mohl zkusit zapojit vlastní zdroje, které, jak věřím, máte. Vyhledat psychoterapeuta a společně se pokusit najít způsob a cestu, jak svoje potíže postupně zvládnout. Moc Vám držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam