Brintellix a Elontril

Dobrý den, dva roky jsem užívala 300mg Elontrilu, kvůli úzkosti, vysazen, od února užívám Brintellix 10 mg. Do současné doby přetrvává pocit na zvracení, únava a nabírání na váze. Dnes mi byl opět k Brintellixu přidán Elontril 150 mg ráno (Brintellix večer). Mám obavy kvůli serot.syndromu.Lze vůbec takto léky užívat?Stále trpím úzkostí. Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, kombinace není vyloučená s tím, že Elontril je antidepresivum, které působí především na dopamin a spíše dodává energii, což při léčbě úzkosti nbemusí být to, co od léku chceme. Při úzkosti je také vhodnou součástí léčby psychoterapie. O vedlejších účincích a volbě kombinace antidepresiv by Vás měl detailně informovat Váš psychiatr.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si Vašeho dotazu. Bohužel medikaci, kterou uvádíte, ze své přímé zkušenosti neznám. Obecně se dá ale říci, že psychofarmaka mají často své nežádoucí účinky. Únavu a nabírání na váze moc dobře znám. Já bych byla určitě v kontaktu s lékařem. Měl by vědět, co se k sobě hodí. Úzkost je nepříjemná. A také bych se o ní s lékařem poradila. Mně pomáhají i jednoduchá dechová cvičení (určitá meditace), lehká manuální činnost, procházka v přírodě a dostatek kvalitního odpočinku. Přeji mnoho sil.


Zpět na seznam