Depotní injekce

Dobrý den, doktoři mi chtějí nabídnout pomoc v podobě depotních injekcí, ale mám zkušenost po té co jsem bral valproat a byla mi dána injekce nežádoucích účinků a proto se toho trochu bojím. Teď beru invegu. Tak jsem se chtěl jen zeptat, jakou s tím máte Vy zkušenost? Děkuji Tadeáš
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den Tadeáši, s depotními injekcemi, která obsahují antipsychotika II. generace (tzv. atypická) mám u svých pacientů zušenosti poměrně obré. Jde o stejné látky, které se podávají v tabletách, rozílná je forma. Např. Vámi uváděná Invega obsahuje léčivou látku paliperidon. Stejnou látku obsahuje depotní injekce s názvem Xeplion. Lékařů bych se na Vašem místě ptal, v čem ve Vašem případě vidí výhodu depotní aplikace a samozřejmě také o jakou účinnou látku jde. Jde o to, aby to byla léčba, která Vám vyhovuje.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. V rámci své vlastní léčby nemám s depotními injekcemi žádnou osobní zkušenost. Mnoho z mých klientů je ale touto injekční formou léčeno a pokud vím, většina z nich má s touto léčbou pozitivní zkušenost. Vyhovuje jim, že nemusí myslet na pravidelné polykání prášků a mnoho z nich mi říkalo, že se po depotní léčbě cítí psychicky stabilnější. Vše však záleží na individuální reakci na léčbu a asi nezbývá, než to vyzkoušet na vlastní kůži a poté si udělat vlastní úsudek. Co se týká mé zkušenosti se změnami medikace - vždy se snažím být vůči svému ambulantnímu psychiatrovi co nejvíce otevřená a je pro mne důležité mít v něj důvěru. Vyhovuje mi, když se mohu podrobně zeptat na všechny podrobnosti týkající se léčby. Cítím se pak klidněji a bezpečněji. Držím palce, aby vám případná změna v medikaci co nejvíce vyhovovala.


Zpět na seznam