Derealizace

Dobrý den už 6 let trpím Derealitací a zatím mi nikdo nedokázal nijak pomoci nebo poradit,nedoporucil by sme mi prosím nějakého doktora v Praze pro kterého není pacient jen složka v kartotece a snaží se mu pomoci? Od srdce děkuji a přeji hezký den.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, derealizace patří k velmi nepříjemným prožitkům a většinou souvisí s úzkostným prožíváním reality, které si člověk nemusí uvědomovat. Léčba spočívá v psychoterapii, z farmak se používají nejčastěji antidepresiva. Čato je účinná kombinace obou metod. Bohužel nemohu jmenovitě doporučovat konkrétní odborníky, už proto, že nemám právo ani schopnost hodnotit, jak kdo k pacientům přistupuje. Zkusil bych se obrátit na psychiatra, který se hlásí i k psychoterapeutickému přístupu, popřípadě na některé z pracovišť zabývající se komplexní léčbou neurotických poruch.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Píšete o derealizaci. Tento stav neznám přímo ze své zkušenosti, ale zprostředkovaně přes své klienty. Vím tedy, že je to velice nepříjemné a unavující. Je správným krokem, najít příslušnou odbornou pomoc. Lékaře, který Vám bude naslouchat a který Vám ochotně pomůže. Doporučit Vám ale někoho konkrétního je velice těžké. Sama jsem vystřídala tři psychiatry a každý pracoval trochu jinak. Je tedy na Vás, to vyzkoušet a hledat odborníka, který Vám sedne osobnostně i stylem práce. Přeji hezký den.


Zpět na seznam