dotaz

dobrý den,půl roku žiji s mužem je mu 44let a vše je super.Věděla jsem od začátku,že byl delší dobu ve vězení,ale až nedávno mi řekl pravdu ,že byl odsouzen za dvě znásilnění a jeden pokus na 13let.a budou to teď tři roky co byl po 11letech podmínečně propuštěn.Má nařízenou ambulantní léčbu sexuologickou a protialkoholní,kam pravidelně dochází.Osobně mi připadá,že s ním je vše naprosto v pořádku a ve všem včetně sexu si rozumíme. Ráda bych se zeptala zda je pro něj možné žít dlouhodobě normálním životem a zda bych měla (pokud je to možné)chtít navštívit jeho sexuologa.Děkuji za odpověď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to asi do velké míry záleží na tom, zda Váš partner vytrvá v odhodlání se léčit a také abstinovat, když v tom alkohol sehrál svou roli. To je záležitost dlouhodobého výhledu. Jeho sexuologa či terapeuta můžete navštívit společně, pakliže s tím bude přítel souhlasit, což si myslím, že vtakovémto případě by mohl, pokud mu na Vás záleží.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Musím přiznat, že Váš dotaz mě zaskočil. Osobně totiž nemám žádnou zkušenost a ani ve svém okolí neznám nikoho, kdo by někdy byl odsouzený, vyjma člověka, který byl odsouzen za rozkrádání socialistického majetku. Přesto se pokusím Vám odpovědět. Píšete, že jste věděla od začátku , že byl Váš přítel ve vězení a šla jste do tohoto vztahu. Dala jste tomu šanci. Myslím, že Váš přítel má k Vám velkou důvěru, a že před Vámi nic netají. Nedivím se, že důvod svého uvěznění neřekl hned na začátku vašeho vztahu. Upřímně , ani já neříkám s rukou podáním svoji diagnózu. Teprve , když si dotyčný získá moji důvěru, jsem schopna překonat bariéru a otevřít se mu. Dále píšete, že si rozumíte a že je všechno v pořádku včetně sexu. To je velmi důležité pro Váš vztah a jeho pokračování. Osobně si myslím, že každý má právo začít znovu. Kdybych já nedostala druhou šanci, nebyla bych tam, co jsem dnes. Patrně bych ležela někde v domově se zvláštním režimem na posteli a můj život by nebyl smysluplný, tak jak tomu je teď. Co se týká návštěvy přítelova sexuologa domnívám se, že terapeut má povinost zachvávat mlčenlivost. Zkuste i Vy být ke svému partnerovi otevřená a sdělte mu svoje obavy. Mohli by jste pak navštívit jeho sexuologa společně, pokud by všechny zúčastněné strany souhlasily. Rozhodně by se Vám tam dostalo kompetentnější odpovědi, než by byla ta má. Důvody rozchodu bývají někdy malicherné a naopak těžkosti mohou parnery stmelit a jsou schopni spolu překonávat životní překážky. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam