Dotaz

Dobrý den , dcera údajně má ADD , mně se jeví jako schyzofrenik má stavy agrese , trpí bludami nemá často srovnané myšlenky , cpou ji ritalinem po kterém zhubla na 32 kg dále bere apoparox a na spaní mirtazapin je z ní troska bez chuti do života a to je jí 15 let .Mám pocit ,není správně diagnostikována děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, chápu, pro rodiče je nelepšící se stav dítěte utrpením, je mi to líto. Jako rodič máte právo, aby Vám lékař vaší dcery vysvětlil, jak ke svému závěru došel, diagnostiku také velmi upřesňuje vyetření psychologem. Lékař s Vámi také má hovořit o léčebném plánu Vaší dcery, včetně toho, proč jí podává právě tyto léky. V případě, že máte o diagn=oze pochybnost, je možné se obrátit na jiného odborníka a vyslechnout jeho závěr. Dnes to je celkem častý postup. Bohužel nevím, co víc bych Vám mohl poradit, držím palce.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz do naší poradny. Bohužel nepíšete, kdo Vám údajně diagnostikoval dceru na ADD. Rozumím Vašim pocitům, že dcera tak rapidně zhubla, je mladá dívka bez chuti do života, máte o ní starost jako matka o své dítě. Zkušenost přímo s diagnózou ADD bohužel nemám, ale pokud si nejste jistá s diagnózou Vaší dcery, asi bych se obrátila na odborníka (lékař, klinický psycholog, psychiatr). Můžete sdělit odborníkovi i Váš pohled na diagnózu, jak se Vám dcera jeví, jaké má stavy a také aktuální stav s užíváním léků, které by mohl odborník případně pozměnit s ohledem na určení diagnózy atd. Zde doplňuji informacemi, které jsem dohledala, a zdáli se mi užitečné: Při podezření na poruchu (ADD) je vhodné navštívit pedagogickou - psychologickou poradnu pro zachycení problémů s učením a pro nastavení nejvhodnějšího systému výuky. K diagnostice může pomoci i neurologické vyšetření. Pomoc a podporu je možné vyhledat i u psychoterapeuta. Případně se můžete obrátit na Psychiatrickou kliniku 1. LF UK a VFN v Praze nebo občanské sdružení DYS-centrum Praha, které poskytuje komplexní služby lidem se specifickými poruchami učení a chování. Doufám, že jsem mohla přispět alespoň trochu informacemi, přeji Vám a Vaší dceři hodně štěstí a zdraví.


Zpět na seznam