Dotaz

Dobrý den , dcera údajně má ADD , mně se jeví jako schyzofrenik má stavy agrese , trpí bludami nemá často srovnané myšlenky , cpou ji ritalinem po kterém zhubla na 32 kg dále bere apoparox a na spaní mirtazapin je z ní troska bez chuti do života a to je jí 15 let .Mám pocit ,není správně diagnostikována děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, chápu, pro rodiče je nelepšící se stav dítěte utrpením, je mi to líto. Jako rodič máte právo, aby Vám lékař vaší dcery vysvětlil, jak ke svému závěru došel, diagnostiku také velmi upřesňuje vyetření psychologem. Lékař s Vámi také má hovořit o léčebném plánu Vaší dcery, včetně toho, proč jí podává právě tyto léky. V případě, že máte o diagnóze pochybnost, je možné se obrátit na jiného odborníka a vyslechnout jeho závěr. Dnes to je celkem častý postup. Bohužel nevím, co víc bych Vám mohl poradit, držím palce.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Chápu , že při tak velkém váhovém úbytku Vaší dcery , máte obavu o její zdraví. Píšete , že se domníváte , že Vaše dcera je špatně diagnostikována. Z Vašeho dotazu není zřejmé , jak dlouho dcera léky užívá. I když nejsem odborník na léky, pročetla bych si podrobně příbalové letáky léků , které Vaše dcera užívá. Být já na Vašem místě, pokusila bych se vše sdělit lékaři , který léky předepisuje. Vše bych s ním podrobně zkonzultovala a sdělila mu své obavy. Jako druhou variantu máte možnost změnit lékaře. I já dojíždím za psychiatrem do jiného města, než mám trvalé bydliště. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam