Dotaz

Dobrý den, já už nevím co dál, trpím uzkostmi, jsem podrážděný, mám i deprese,vidím rozmazaně nebo jako přes mlhu, bolesti žaludky, panické ataky které přicházejí někdy samý někdy je spouští myšlenka, cítím se jako omámený, v hlavě mi hlavě při zátěži běží myšlenky které mají hlasy a buď se opakují nebo je to jako příběh nebo něco takového, hlavně mi odklaseji od běžných prací, dále mám třes končetin, nechce se mi s nikým mluvit, mám neustále velký strach, vyhýbám se lidem jak jen mohu, doktorka tvrdí že je to deprese ale ani po 1,5 roku léčby nic nezabírá, já mám pocit že je to něco mnohem horšího, jaký máte názor vy? Schizofrenie? Neuroza? Ocd? Děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, po internetu se diagnostikovat příliš nedá, ale možná by mohlo napovědět také psychologické vyšetření. Vaše lékařka by Vám měla vysvětlit, proč dochází k závěrům, které Vám sděluje. Na zvážení je také možnost psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, mám bohužel dlouhou a bohatou zkušenost s úzkostí a myslím, že vaše potíže opravdu mohou být především od ní. Nepíšete, jaká léčba vám nepomáhá. Mně na úzkost pomáhaly léky (nárazově Lexaurin, průběžně ATD), ale z dlouhodobějšího pohledu mi od úzkosti pomohla především delší každotýdenní psychoterapie. V ní jsem dokázala příčiny svých strachů a úzkostí odhalit, začít rozpoznávat, co je spouští, jakým myšlením si je zhoršuji, které náhledy na svět a život musím pozměnit, abych úzkosti nepodléhala. A pak si ještě navyknout jiné smýšlení, jinou vnitřní promluvu sama k sobě, získat lepší sebedůvěru. To vše sice nešlo hned, chtělo to trpělivost, ale věřím, že právě to mi pomohlo úzkostem nepodléhat, nebo jen tak, jako každý jiný. Věřím, že kdybych se léčila jen medikací, byla by dnes ze mě "živá mrtvola", otupělý člověk pod sedativy, sice bez utrpení, ale taky úplně bez života, bez radosti a emocí. Každý to může mít jinak, ale třeba vám moje zkušenost pomůže. Moc bych vám úlevu a klid přála.


Zpět na seznam