Dotaz:

Dobrý večer. Chtela bych se zeptat. Dříve tj. Cca před 2 lety. Jsem začala mít motani v hlavě. Postupem času jsem dostal panicke ataky. Dostala jsem léky Eliceu. Kterou teda beru cca 7 měsíců. Malinko to pomohlo,sice mám pořad motani hlavy,nevím si rady. Jen bych se chtela zeptat ,většinou nemám radost z ničeho. Na noc se netěšim apod.. a hrozné často mám v hlavě představy o sebevraždě ale vím že bych to nikdy neudělala. Prosím můžete mi poradit jak to řešit ? Předem vám moc děkuji. L
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z Vašeho dotazu vím to, že Elicea vám odpomohla od panickýchz stavů, ale přetrvávají stavy tzv. anhedonie, tedy "nenálady", kdy člověk není schopen prožívat radost. Jde o stav podobný depresi, ve kterou se může vyvinout (anebo ne). Zvýšená frekvence myšlenek na sebevraždu může být spojena jak s poruchou nálady, tak s úzkostí. na to, co s Tíám ve vašem případě, je třeba znát další souvislosti, včetně těch psychologických (oblast vztahů, sociální, seberealizační). Na medikaci a její eventuální úpravě je třeba se domluvit s Vaším psychiatrem, pomoci by také mohl psycholog/psychoterapeut.
Avatar

Agáta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Myslím si, že potíže, které máte, asi nezmiznou ze dne na den. Vyžadují delší dobu k zvládnutí. Mně, když se motá hlava, tak většinou proto, že mám nízký tlak, někomu zase může být špatně z toho, že má vysoký. Může to mít i jiné příčiny. Já bych se na vašem místě svěřila tomu lékaři, nebo lékařce, od kterého máte ty antidepresiva. Pro mě osobně, abych mohla poradit, je důležité i to, co se děje v životě člověka, který má potíže, jako vy. Dost často, to, co se děje kolem nás, naše duševní zdraví ovlivňuje.


Zpět na seznam