Dotaz

Dobrý den, měl bych dotaz, už pár dní u sebe pozoruji divné chování, nemohu se na nic soustředit, normálně fungovat, v hlavě se mi přehrávají myšlenky pořád dokola, moc se s nikým nebavím. Mám pocit, že je to po velké fyzické i psychické zátěži posledních 5 měsíců. Toto se mi stalo už cca před 2.5 roky, kdy jsem skončil u psychiatra s nasazenými antipsychotiky. Bojím se jestli netrpím psychózou
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, těžko mohu posoudit, zda trpíte psychózou, nicméně Ve svém dotazu zmiňujete možný spouštěč Vašich potíží (blíže nespecifikovaná zátěž) a také strach z psychózy. Ať jde o cokoli, tak to jsou z hlediska prognózy dobré předpoklady, protože s nimi lze pracovat. Pokud jste měl psychiatra, kterému jste důvěřoval, pak by bylo vhodné obrátit se na něj znovu. Pokud tomu tak není, je možné se obrátit na jiného odborníka, popřípadě na některé z krizových center.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, těžko mohu zodpovědně posoudit, zda můžete trpět psychózou, nejsem k tomu dostatečně kompetentní. Podle mého laického názoru bych však řekla, že spíše ne. Jak píšete, do nepříjemných psychických stavů se dostáváte po dlouhodobé fyzické a psychické zátěži. To se stávalo i mně, ještě dříve, než jsem onemocněla bipolární poruchou. Měla jsem velmi podobné příznaky, jako Vy a pomohlo mi tehdy především celkové zvolnění tempa, dostatek spánku, odpočinku a relaxace (případně sport). Věřím, že to pomůže i Vám. Držím palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam