Dotaz: Lamotrix

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat,mám závratě. Dr,mu napsala prášky Lamotrix ale pouze na večer,proč pouze na večer ? Když mám závratě od rána do večera ??
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, z dané kusé informace nemohu ani hypotetizovat. Lamotrix se podává z indikace psychiatrické (především stabilizace nálady) nebo neurologické (některé formy epilepsie). Nepíšete, jak je tomu u Vás. Jestliže Vám lékař předepíše medikaci, patří také k jeho práci vysvětlit Vám proč tento lék, co od něj v léčbě Vaší poruchy očekávat a proč takovéto dávkování. Zkuste se na to paní doktorky zeptat, otevřená komunikace je v rozvoji vztahu lékaře a pacienta důležitá.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce sdílím v poradně svou vlastní zkušenost s psychickými obtížemi a zotavováním se z nich. Váš dotaz je zaměřen pouze na užívání konkrétního léku a je tedy cílen spíše na lékaře. Je dobře, že se aktivně zajímáte o svoji léčbu a chcete rozumět postupu medikace. Sama to mám stejně. V tomto ohledu je výborné, pokud můžete o všech lécích, které užíváte, dostatečně komunikovat se svým ošetřujícím lékařem. Neváhejte se ptát, informace jsou pro nás pacienty vždycky důležité. Přeji vám, aby vaše obtíže brzy ustoupily.


Zpět na seznam