dotaz na chování ve spánku

Dobrý den, v posledním období cca 3 měsíce ve spánku roznáším věci po bytě a při tom spím. Je mi 86 let a dlouhodobě trpím nespavostí - v noci spím cca 2-4 hodiny často přerušovaně. Za kým mám jít - psychologem nebo psichyatrem ? Bojím se abych nezpůsobil sobě či manželce nějakou bolest. Děkuji Novotný
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Jak píše peer poradkyně, podobné potíže řeší psychiatr. Může to mít víc příčin, k tomu je treba důkladnějšího vyšetření. Též je možné poradit se s Vaším praktickým, který Vás nasmeruje, popřípadě doporučí léčbu sám.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. S podobnými potížemi jsem se setkala v minulosti u jednoho ze svých klientů, který rovněž v polospánku bloudil bytem a dělal věci, o kterých ráno nevěděl. Upozornili jej na to jeho spolubydlící, kteří o něj měli strach. Vše pak řešil se svým psychiatrem, ke kterému už delší čas chodil. Zlepšilo se to po úpravě medikace. U vás se však bude zřejmě jednat o jinou příčinu než je nevhodná psychiatrická medikace. Dotazujete se, ke komu zajít - zda k psychiatrovi či k psychologovi. Já sama za sebe bych se přikláněla k návštěvě psychiatra, ale nic nezkazíte návštěvou ani jednoho z nich. Umím si představit, že jako první by vás mohl nasměrovat i třeba váš praktický lékař. Přeji vám klidný spánek a úlevu od popisovaných obtíží.


Zpět na seznam