Dotaz na léky

Dobrý den, předem děkuji za odpověď. 1) Dá se považovat za adekvátní léčbu hypománie, že pacient pro ranních lécích spí 2-4h? 2) Lze si k ziprasidonu 20mg 1-0-1 vzít na spaní 1x 25mg Buronil (kvůli QTc intervalu). 3) Byl byste jako lékař ochoten akceptovat, že pacient dává z nežádoucích účinků přednost nočnímu omdlévání před přibíráním?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud pacient spí po ranních lécích, zvažoval bych nasatavení medikace tak, aby spal především v noci. Buronil a ziprasidon mohou mít vzájemné interakce, i když ve Vašem případě jde o nízké dávky,a jejich eventuální kombinaci musí schválit lékař, který Vám medikaci předepisuje a který Vám vysvětlí proč Vám tyto léky píše a jaká jsou rizika. Otázce číslo 3 úplně nerozumím, lékař by se měl s pacientem především dohodnout, aby jeho medikace byla taková, při které by bylo nežádoucích účinků pokud možno co nejméně.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Váš dotaz je určen z větší časti pro odborníka na léky / otázka číslo 1 a 2/. Na první se pokusím odpovědět. Domnívám se , že léky na hypománii budou mít tlumivý účinek, Vy na ně reagujete spánkem. I když se léčím s něčím jiným, i já jsem byla po lécích více spavá. Zejména v začátcích léčby akutního stavu. Organismus si potřeboval odpočinout. Po určitém čase se můj zdravotní stav stabilizoval a léky se po konzultaci s psychiatrem ,začaly snižovat. S tím odezněl i spánek v dopoledních hodinách. Proto být já na Vašem místě poradila bych se se svým psychiatrem. Jaké jsou vyhlídky , jak bude pokračovat léčba ve Vašem případě. Na informace máte právo. Druhou otázku Vám zodpoví psychiatr popřípadě lekárník, Co se týká Vaší třetí otázky, nejsem si jistá, co jste měl na mysli. Výrok "noční omdlévání " slyším poprvé. Pokud je Vaše omdlévání způsobené například nízkým tlakem a Vy omdléváte při vstávání z postele, upřednostnila bych to jako nežadoucí účinek před přibíráním. Napadlo mě ale, jestli nemáte na mysli spánkovou apnoi. V takovém případě bych se obrátila na lékaře, neboť nevím o lécích, které by to způsobovaly. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam