dotaz, rada

Zdravím, prodělala jsem v prosinci covid. Po covidu se cítím pořád vyčerpaná. Hlavně jsem jak v kazajce. Uvnitř mě něco sžírá a cítím pořád vnitřní chvění v těle. Nejvíce ve střevech, takové brnění, které přechází do celého těla a mě to znervózňuje. Můžete mi sdělit co s tím. Už si nevím rady.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, vím o Vás málo, abych to mohl posoudit. Máte pocit, že Vaše potíže jsou spíše psychického rázu? Pak je možné obrátit se na psychiatrickou ambulanci v regionu, kde žijete. V ČR také existuje několik center pomoci lidem, kteří mají po prodělání covidu potíže (tzcv. postcovidový syndrom), to se může týkat i nervové oblasti. Může Vám v tom poradit také Váš praktický lékař.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Sama jsem se dlouhou dobu po prodělání nemoci covid necítila dobře. Nebylo to na sto procent. Posilovala jsem tělo vitamíny, dostatkem odpočinku. Situace se pak srovnala, i když únava mi trochu přetrvává. Covid dokáže tělo dost oslabit. Vnímám, že Vaše problémy pociťujete jako velmi nepříjemné. V tomto případě bych se už sama obrátila na svého praktického lékaře. Který by pomohl posílit tělo, imunitu. A bude sledovat můj stav, jak se dále vyvíjí. Přeji hezký den.


Zpět na seznam