dotyky vlastních rukou

Dobrý den,čím jsem starší tím více mi vadí když se dotknu rukama,hlavně když jdu spát tak se nesmí dotýkat. Jsem trans muž a zažil jsem pár nepěkných věcí i vztahů. Ani dětství nebylo moc veselé. Nevím jestli to je normální. Jediný koho teď dlouhodobě snesu u sebe je můj medvídek,někdy si říkám že bych nejradši zmizel,protože jsem byl pro rodiče zklamání a ikdyž mám práci 6 dni v týdnu a k tomu brigádu pořad si připadám neschopně a že toho nedělám dost a zároveň bych nejradši se schoulil a poslal všechny lidi do háje. A i s jídlem mám problém,připadám si tak neschopně,občas piju a občas se sebepoškozuji. Připadám si v pasti a nevím co mám dělat
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, kořeny Vašich potíží mohou souviset s traumaty, která jste v životě prožil a která mohla zásadně ovlivnit Vaše sebepojetí, tedy hluboce zakořeněný vztah, který jste si vypěstoval sám k sobě. V tom může být původ Vašich potíží. To je téma pro psychologickou léčbu, tedy psychoterapii, doporučuji Vám, abyste si terapeuta našel.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si Vašeho dotazu. Popisujete, že jste zažil i méně příjemné věci, události – nepovedené vztahy, náročné dětství. Přesto se snažíte, pilně pracujete. Někdy je toho ale na nás příliš. Sama to znám. Někdy bych chtěla od všeho utéci. V takových chvílích se snažím vybavit si to dobré a krásné, pro co má smysl dál bojovat. Není to vždy jednoduché, ale vždycky jsem našla nějaký smysl. Sebepoškozování je už vážná věc. Stejně tak poruchy příjmu potravy. Není dobré do toho spadnout. Mně v takových chvílích velice pomáhá si s někým popovídat – s přáteli, i psycholog je pro mě důležitý. Dále mi pomáhá po práci odpočinková činnost, mít možnost se ještě nějak vybouřit, do něčeho se ponořit. Chodím běhat, na procházky se psem, snažím se fotografovat. Je dobré udělat něco navíc pro sebe. Sama jsem toho našla mnoho, ale je pravda, že někdy se prostě jen schoulím do kolečka a den prospím a snažím se všechno vypustit z hlavy. Ale je důležité se k činnosti s radostí vrátit. Přeji mnoho sil a hezký den.


Zpět na seznam