Duševní porucha?

Dobrý den, Partnerka má představu, že syna ve waldorfské MŠ byl něčím naočkován. Byla i na pohotovosti, kde ji napsali že žádný vpich nemá (po 2-3 dnech). Od té doby se změnila a tráví značné množství času v kontaktu s různými médii, kteří přes internet posálají energii až po společnost, kterou německá vláda označila za sektu. Tato ¨iluze¨ v zásadě zničila náš vztah, ale jak ji z toho dostat? Podle ní je v pořádku a všichni ostatní máme nějaké probémy... :(
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, rozumím tomu, že Vás stav Vaší partnerky znepokojuje. To, co můžete dělat je, že s ní udržíte kontakt a dáte jí najevo, že Vám na ní záleží. Vymlouvat jí její názory logickou cestou může mít za následek, že Vám přestane důvěřovat. Také se můžete, ja též radí peer poradkyně, na odborníka, v tomto případě například na psychologa, obrátit sám.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, dovedu si představit, že taková utkvělá představa a na ni navazující "opatření" mohla převrátit váš život na ruby. Pokud vaše partnerka sama nezahlédne, že její přesvědčení nemusí odpovídat realitě, může být těžké ji přesvědčit k vyhledání pomoci. Na vašem místě bych se asi pokoušela nějak jí toto přesvědčení nabourat, ale může to mít opačné účinky. Co jsou věci, na kterých jí záleží? Na jaké argumenty by mohla slyšet, aby ji to přimělo pohlédnout na věc jinak? Raději než přesvědčovat ji o vašem úhlu pohledu jí zkuste pokládat otázky, které by ji donutily k zamyšlení, díky kterému by sama prohlédla. Pokud se vám to nepodaří a situace se bude stupňovat, vyhledejte odbornou pomoc aspoň pro sebe (poradnu pro rodinné vztahy, apod.), abyste měl oporu k tomu takovou situaci vydržet, než odezní, případně se zařizovat podle jejího vývoje tak, abyste vy i váš syn mohli normálně žít. Hodně štěstí.


Zpět na seznam