Elicea a bušení srdce

Dobrý den,beru Elicea 5 mg ráno od října 2018.V poslední době velmi časté bušení srdce bez jakékoliv námahy.Pocit srdce v krku.Je vhodné Elicea vysadit? Lze dávku 5mg vysadit hned nebo zatím mám místo půlky tbl. brát čtvrtku (třebai14 dní) a potom odbourat úplně?Ordinace,do které jsem docházela,se v našem městě zavřela,buď musím někam jezdit nebo si najít jiného lékaře zde.objednaci lhůta (pokud vůbec přijímají)je cca 2 měsíce. Prosím poraďte jak s vysazením.Dekuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, především je třeba zjistit, s čím Vaše potíže souvisí. Bušení srdce není běžným důsledkem užívání Vašeho léku, zvlášť pak po delší době, kdy se na něj organismus adaptuje. Navíc Vaše dávka je minimální. Escitalopram (Elicea) se používá při léčbě úzkostí a depresí. Bušení srdce může také být důsledkem návratu úzkostných stavů, ale nechci takto spekulovat. Pokud nemáte dostupného psychiatra, je možné se obrátit na praktického lékaře, protože praktici dnes tato antidepresiva znají. Navíc Vás může vyšetřit i po tělesné stránce, včetně EKG a vyloučit tak jinou příčinu Vašich potíží.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s lékem Elicea nemám zkušenost, mojí diagnózou je bipolární porucha a v depresivních fázích jsem užívala jiný druh antidepresiv. Pokud vím, vysazování antidepresiv se většinou provádí velmi opatrně a postupně. I když to možná není jednoduché, na Vašem místě bych neváhala navštívit lékaře mimo Vaše město a poradila se s ním. Můžete s ním pak konzultovat některé věci i telefonicky a překlenout tak období, než si najdete lékaře v místě, kde bydlíte. Držím palce a přeji Vám hodně štěstí.


Zpět na seznam