Elicea

Dobrý den, dobírám druhé balení Elicea (cca 4 měsíc) po jedné tabletě denně vždy ráno. Mám stále nutkání klepat nohama, v zaměstnání už si toho začínají kolegové vsimat. Mívám uzkostne stavy, kdy se mi zničehonic sevre zaludek. Přijdu si,, hloupejsi,, a nepozorna. Zároveň jsou dny a chvíle kdy jsem veselá a cítím se šťastná. Je to s antidepresivama normální zažívat tyto stavy nebo je někde chyba? Moc děkuji za odpověď...
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, neklid a nevolnost mohou být nežádoucím účinkem escitalopramu (Elicea). Pokud neustupují, je třeba to konzultovat s lékařem, který tyto léky ordinuje. V případě úzkostí a depresí má pak v léčbě své místo také psychoterapie.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, náhodou jsem na svou úzkostně-depresivní poruchu tento přípravek také brala a nepamatuji si, že bych měla potíže v podobě nějakých nutkavých pohybů. Úzkostné stavy v podobě svírání žaludku, tlaku na hrudi a pocitu dechové nedostatečnosti znám moc dobře, ale je pravda, že v době, kdy jsem brala antidepresiva, byly asi méně časté, než v dobách, kdy jsem se snažila s poruchou bojovat jinak. Naopak určitou utlumenost a zpomalenost myšlení mi léky určitě způsobují – nyní, kdy se bez nich trvale obejdu, vystačím s příležitostným užíváním anxiolytik v době nějakého velkého stresu (pár dní obvykle stačí) a vždy na sobě pozoruji – kromě úlevy od nepříjemných somatických úzkostných projevů – i právě tu mírnou otupělost až ospalost. Na vašem místě bych vše probrala s vaším lékařem a možná chtěla doporučení na lék, který by měl menší utlumující efekt. Hodně štěstí.


Zpět na seznam