GAD - co s ní?

Dobrý den, 6 let se léčím Citelekem na poruchu GAD, přestaly mi fungovat prášky, pani doktorka mi dala jiné Brintelix 15 mg a lyricu 150mg začla brát Brintelix od půlky ledna a Lyricu beru 2 dny, za jak dlouho léky by měly zlepšit můj stav, někdy je mi dobře někdy ne jde to ve vlnách vypomáhám si 1/2 Rivotrilu, někdy 1 Rivotrilem denně asi už týden, zatím žádné moc zlepšení, začala jsem chodit na procházky, večer se snažím meditovat, zatím nic moc, chci abych byla schopna to držet v nějaké přijatelné formě, mohl by jste mi poradit co mám dělat? Moc děkuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, účinek pregabalinu (Lyrica) by se měl postupně rozvinout, za 2 dny nelze ještě očekávat stabilizaci. U GAD je také doporučována psychologická léčba - psychoterapie.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Z uvedených léků mám přímou zkušenost pouze s Lyricou. A velice si ji pochvaluji. Ale samozřejmě, každý jsme jiný a máme svůj subjektivní pocit. Rozhodně je dobře, že nespoléháte jen na léky a snažíte se jít tomu naproti i procházkami, meditací. U toho bych vydržela a za sebe bych to rozhodně ještě nevzdávala. Působení léků se může dostavit, pro nás subjektivně, až za dlouhou dobu. Sama ze své zkušenosti vím, že léky mám dlouhodobě nastavené, přesto někdy dojde k zhoupnutí. Proto jsem ve spojení s doktorkou a působení léků s ní průběžně konzultuji (dojde třeba k navýšení). Někdy je to běh na dlouhou trať a je potřeba hlavně výdrž. Přeji hezký den.


Zpět na seznam