Hyperaktivita u syna

Dobrý den, mám takový dotaz. Syn bude mít tři roky a občas ho přistihnu jak je zamýšlený, zahledění, kouká prostě mimo. Když na něj začnu mluvit normálně reaguje, normálně odpovídá. Četla jsem, že to může být buď epilepsie nebo to může patřit k ADHD. Syn je hyperaktivní hodně, ale ADHD zatím potvrzené nemáme. Tento stav se nestává třeba při hře, ale spíše když je v klidu a nudí se. Může to opravdu patřit k ADHD nebo to může být ta druhá horší varianta?
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, ve třech letech mají děti své fantazie a mohou být zamyšlené. Nevím, co Vás tolik znepokojuje, ale máte-li o chlapečka obavy, poraďte se s jeho dětským lékařem. Do tří až čtyř let věku věku je na diagnózu ADHD ještě brzy. Do tří let věku patří nesoustředěnost a živé chování spíš k normálnímu vývoji.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Dětských projevů je hodně. Některé nemusí nic znamenat, ale chápu, že z toho můžete být znepokojená. Zda se jedná o příznaky nějaké poruchy, je určitě na zvážení lékařem. Byla bych v kontaktu s jeho dětským lékařem, který ho zná. Kdybych potřebovala ještě větší oporu, obrátila bych se i na dětského psychologa. Sama děti nemám, ale pracuji (i když ne tak s malými) s nimi v dětském oddíle. A každé má své osobité projevy chování. Je třeba si jich všímat, být k dětem vnímavý, ale nebát se předčasných závěrů. Přeji hezký den.


Zpět na seznam