itakem a zapomínání

Dobrý den, užíván itakem 10mg 1x denně každý den, ale strašně často zapomínám, nepamatuji si dny, data ani co jsem ten den měla k obědu a nemohu si vůbec vzpomenou. Na některé věci si třeba vůbec nevzpomenu a na nějaké jo.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, zapomínání nebývá typickým důsledkem užívání escitalopramu (Itakem). Může být také důsledkem zhoršené koncentrace, která bývá spíš důsledkem poruchy (nepíšete, s čím se léčíte, ale stává se to např. u úzkostí či depresí. Toto je třeba konzultovat s Vaším lékařem.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, nemám s tímto lékem osobní zkušenost, ale zapomínání se mi děje také. Nejdřív bych se na vašem místě poradila s lékařem, který vám ho předepsal. Aby věděl, zda je to způsobeno lékem, zkuste si ujasnit, zda je to opravdu od doby, kdy ho užíváte a nejste jen přetížená nebo nemáte pro zapomnětlivost i další důvody, jako je nevyspání, příliš mnoho věcí na starost, roztěkanost, apod. Pokud lék užíváte krátce, možná to časem přejde, až si na něj zvyknete. Ale to vše vám řekne lépe lékař. Držím palce.


Zpět na seznam