Každodenní nervozita

Dobrý den, chtěla bych se zpetat, proč jsem každý den nervozní... jsem nervózni skoro ze všecho např. z budoucnosti, z nakupování, z procházení kolem lidí stejného věku, z vyzvedávání balíků, ze stýkání se s lidmi, z mluvení na veřejnosti atd... vždycky se mi klepou nohy a ruky... i hlas a mám takový pocit prázdnoty v břichu. nevím čím to je nebo co to je tak jsem si říkala jestli byste mi nepomohl. děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, to, co popisujete, upomíná na úzkostné stavy. V takovém případě je nutné znát hlubší souvislosti, týkající se jejich vzniku, vašeho života, stresu, který zažíváte apod. Podobně se mohou projevovat sociální fobie či generalizovaná úzkostná porucha, nicméně k přesnému stanovení o co jde je třeba odborného vyšetření.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Ráda bych Vám odpověděla na Váš dotaz konkrétní a jasnou odpověď. Upřímně důvod Vaší každodenní nervozity nevím. Dokáži si jen představit , jak Vám to musí komplikovat běžný život a jak obtížné musí být zařizování běžných záležitostí, které jste dříve zvládala. Ráda bych Vám pomohla osobní zkušeností. Mě pomáhá práce s dechem. Ve stresových situacích začnu zhluboka dýchat. Zklidním a prohloubím svůj dech. Existují i svalová cvičení, se kterými nemám ale osobní zkušenost. Co mě pomáhá je zvolnit ve svém osobním či pracovním životě. Vzít si například dovolenou a těšit se i z maličkostí. Obrátit pozornost na to, co mě těší a co se mi daří. Hodně štěstí a pohody. Katka


Zpět na seznam