Kombinace AD Coaxil a Arketis

Dobrý den, cca dva měsíce užívám Coaxil 12,5 v plné dávce 3x denně a k tomu mi psychiatr předepsal Arketis 30 mg 1x denně. Arketis beru 18 den a necítím zlepšení stavu, spíše naopak. Mám stavy strachu, úzkosti, třesu se a pod. Prosím Vás o info, zda uvedena kombinace AD je vhodná a zda bych už neměl pociťovat úlevu.. děkuji moc
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tato kombinace je sice neobvyklá, ale vyloučena není. Tyto léky působí každý jinak, lze říci, že jeden vstřebávání serotoninu na nervových spojeních podporuje, druhý je blokuje. Váš psychiatr by Vám měl princip vysvětlit a také Vám jasně říci, proč tuto kombinaci zvolil. Při úzkostných poruchách se také uplatňuje psychoterapie.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Bohužel je častý jev, že nástup účinku antidepresiv je hodně pozvolný a může nám připadat neúměrně dlouhý. Někdy se i prvotní příznaky trochu zhorší. Za mě je určitě důležité komunikovat s lékařem, který mi je předepsal. To on má znalosti, jak Vás, tak psychiatrické medikace. A může celou situaci nejlépe zhodnotit. Coaxil ani Arketis ze své zkušenosti bohužel neznám, proto odkazuji na lékaře. Přeji hezký den.


Zpět na seznam