Kombinace alkoholismu

Dobrý den, můj bratr má problémy s alkoholem, ale nevidí to. Snažím se najít spouštěč toho všeho - sedí mi u bipolární poruchy střídavé období. Je to možné, prosím? Nebo se mám zaměřit na léčbu alkoholismu, i když si nechce nechat poradit? Děkuji.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, je dobré zaměřit se na problém, který se jeví nejvíc, tedy alkohol. U bipolární poruchy často dochází ke zvýšené konzumaci alkoholu, takže spouštěčem být může, někdy to může může být těžko rozeznatelné od tzv. kvartálního alkoholismu, kdy člověk má období velmi nadměrného pití, která se střídají s obdobími abstinence.
Avatar

Katka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Děkuji za dotaz, Já osobně nemám zkušenost s alkoholismem a ani ve svém osobním životě, jsem nemusela tuto problematiku řešit. Mohu se tedy pouze dohadovat, jak bych řešila Vaší situaci já. Osobně bych zaměřila svojí pozornost na alkohol, který může mít i vliv i na změnu psychiky. V našem kraji existuje organizace Laxus, která disponuje zkušenými teréními pracovníky. Poskytují podporu nejen alkoholikům, kteří se chtějí léčit, ale i rodinám, které se s podobnou problematikou setkávají. Snad bude podobná organizace i ve Vašem kraji. Hodně štěstí. Katka


Zpět na seznam