Kventiax 200 mg

Dobrý deň,chcel by som sa prosím spýtať či spôsobuje vysadenie tohto lieku nespavosť alebo niečo a ako to môžem vysadiť lebo mi to nepomáha? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, tady je důležité, z jakého důvodu daný lék užíváte. Kventiax podporuje spánek, ale zároveň je to antipsychotikum, používá se též při léčbě poruch nálady, emoční nestability apod. To, zda vysazení způsobí (často tomu tak je) nespavost zjistí pacient poměrně rychle, nicméně zhoršení výše uvedených poruch přichází pomaleji, pokud se lék náhle vysadí. Proberte to s psychiatrem, který Vám lék ordinuje, každý pacient má právo vědět nejen co užívá, ale také jak lék působí, proč jej psychiatr zvolil k léčbě, jaké jsou rizika při vysazení a jak dlouho je z pohledu lékaře třeba lék užívat. Držím palce.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Užívám lék se stejnou účinnou látkou. Díky němu jsem schopná usnout, a podle míry dávky se ještě ráno cítím poněkud omámeně. Množství si upravuji sama podle aktuálního psychického stavu a následné nespavosti. Měla jsem i období, kdy jsem jej na několik měsíců vysadila úplně a byla schopna usnout bez něj. Vysazení na mě nemělo žádné negativní účinky. Doporučila bych Vám, při vysazování, množství léku snižovat postupně. Pak by Vám to nemělo činit větší potíže.


Zpět na seznam