Lék remood

Dobrý den je mi 61 a 5 let beru lék remood. Nedávno jsem se dozvěděla o velké škodlivosti tohoto léků. Mám úzkostnou poruchu. Chci se zeptat co je serotoninovy syndrom zda mi hrozí a zda by nebylo lepší lék vysadit. Děkuji za Odpověď. S pozdravem.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, serotoninový syndrom vzniká při nadměrné aktivitě serotoninu. Tohoto neurotransmiteru je ale, zjednodušeně řečeno, při úzkostech nedostatek, proto se podávají antidepresiva, která jeho aktivitu zvyšují, což neznamená, že by byla škodlivá, to je účinek, který chceme. Serotoninový syndrom většinou hrozí při předávkování či nevhodné kombinaci léků, při správném dávkování by k němu dojít nemělo. K jeho příznakům patří agitovanost (bezůčelná aktivita, neklid), někdy až zmatenost, zvýšení krevního tlaku, zrychlení srdeční frekvence a další příznaky. Remood je celkem často používaný lék, bude lépe, když se o tom poradíte se svým lékařem.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za Váš dotaz do poradny. Začnu od konce a pokusím se Vám přiblížit definici serotoninového syndromu. Jedná se o "stav způsobený nadměrně zvýšenou hladinou serotoninu v důsledku nepříznivé reakce na léky", jedná se tedy o jakési předávkování serotoninem. Máte z něj obavy a zároveň se obáváte vedlejších účinků, které mohou způsobovat Vaše současné léky. Já sama si jsem vědoma nežádoucích účinků léků, které užívám, ale na druhou stranu, bez nich by to bylo ještě horší. Myslím tím např. úzkostné stavy, nespavost a neschopnost postarat se o rodinu. Doporučovala bych Vám, svěřit se se svými obavami ošetřujícímu lékaři. Je důležité mít v něj důvěru, protože ví, co Vám předepisuje a zohlední vzájemné působení léků mezi sebou. Současné úzkosti můžete řešit také s psychologem a pracovat na jejich zmírnění. Přeji vše dobré!


Zpět na seznam