Lexaurin

Dobry den,muze se brat 3 krat dene lexaurin 1.5 mg.beru leki na krevni tlak,redeni krve,janumet na cukrovku tip 2.posledni 3 mjesecu mam uskosti a strah tak sem zacel s Lexaurinem,jeden jutro jeden odpoledne a jeden vecer.Dekuju za radu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, Lexaurin se nemá užívat pravidelně dlouhodobě, protože na něj může vzniknout návyk, člověk má tendenci dávky navyšovat, protože původní dávkování nestačí a dostává se tak do slepé uličky. Neříkám, že to tak musí být vždy, ale při dlouhodobých nepolevujících úzkostech je optimálnější léčba antidepresivy, která návyková nejsou. Doporučuji konzultovat s psychiatrem.
Avatar

Vlasta

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Než začnete současně s přípravkem Lexaurin užívat nějaký další lék, poraďte se s lékařem. Informujte svého lékaře o všech lécích, které užíváte, které jste v nedávné době užíval nebo které možná budete užívat. Účinky přípravku Lexaurin a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Spíše je potřeba pátrat proč přípravek užíváte, jakýkoli stres dokáže hladinu cukru v krvi ovlivnit (ve smyslu zhoršení cukrovky). Pokud je to možné, snažte se vyřešit stresující situaci - úzkosti a strach. Mohou pomoci různé relaxační metody jako dechová cvičení, jóga, cílená relaxace-autogenní trénink apod. Dále dodržování spánkového režimu, péče o sebe, udržování kontaktů s blízkými a aktivity, které Vám přinášejí radost a potěšení a tím i přispějí k vnitřní pohodě. Další cesta by mohla vést k rozhovoru s odborníkem- psychologem, který by Vám v rámci psychoterapie mohl pomoci celé své situaci lépe porozumět, nacházet kroky ke změně apod. Přeji Vám hodně štěstí a zdraví, držím Vám palce, ať je lépe.


Zpět na seznam