Manželovo chování

Dobrý den.Manzel rád popíjí alkohol jak už má svoji míru ,je agresivní, vyčítavý, prostě vzteklý.Mam z předešlého manželství děti, které pořád uráží,jak už je toho dost , protože i mě to pak popouzí a to on nesnese , že se braním myslím slovně a začnu taky.Castuje mě takovými tituly,jako magore,blázne a teď už je to horší, Zajímalo by mě,kam toto ještě může dojít.Kdyz chodil do práce, šlo to, teď je v důchodě a už jsem z toho špatná.Uz i já si říkám,jestli opravdu nejsem magor.Na tv vysílají na stanici Barandov jako pořady o manželském soužití.Diva se na to každý den,a pak to vnáší do našeho žití.Ja chodím do práce,a přijdete domů,kde na vás čeká přiopilý chlap,vás nebaví se domů ani vracet že strachu co zas bude.Poradte co sním dělat.Dekuju
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, pokud člověk denně pijhe tak, že to mění jeho povahu a vede ho k agresivním sklonům, jde pravděpodobně o minimálně problémové pití. Pokud toto nezačne řešit, lze předpokládat spíš vývoj k horšímu. Jakou strategii zvolit Vám může pomoci adiktologická ambulance ve Vašem regionu, popřípadě svépomocné sdružení pro blízké závislých na alkoholu Al-Anon.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce ve své praxi nepracuji příliš často s klienty, kteří by těžiště svých obtíží měli v závislosti na alkoholu. Pokusím se však reagovat na základě své obecně lidské zkušenosti s touto problematikou. Zneužívání návykových látek, mezi které alkohol bezesporu patří, je závažný problém, který spadá do oblasti duševních onemocnění. Manželovy obtíže s alkoholem se však velmi úzce týkají i Vás. Jak sama píšete - narušují vaše soužití, ovlivňují váš vzájemný vztah, berou Vám pocit klidu domova jako místa, kde si potřebujete odpočinout. Nevím, nakolik s manželem o své nespokojenosti otevřeně hovoříte. Předpokládám však, že manžel své chování jako problémové nevnímá a proto nemá ani motivaci s ním něco dělat. Záleží tedy asi jen na Vás, jak se k situaci postavíte. Zda mu chování budete tolerovat a pokusíte se vybudovat si nějaký prostor klidu navzdory jeho jednání. A nebo se pokusíte razantně vyjádřit svou nespokojenost a případné další kroky z Vaší strany, pokud si své potíže nepřizná a nebude je chtít řešit. Tu hranici, nakolik Vám to vadí a jaké reakce jste schopna, můžete posoudit jedině vy. Máte také možnost vyhledat odbornou psychologickou pomoc v místě Vašeho bydliště. Je velmi užitečné mít někoho, s kým budete moct svou situaci podrobně probrat a zvážit další kroky. Přeji Vám jen vše dobré a držím Vám palce!


Zpět na seznam