Myšlenky na smrt a nemoc

Dobrý den, mám problém . Často si představuji to, že umírám na rakovinu a na to , že mi už není pomoci.Predstavuji si jak to oznámím rodině a pak se rozpláču.Kladu si sama otázky na které si potom sama odpovídám . Mám dny kdy mě nic nebaví a Potom mi hlavou lítají takové myšlenky . Nemám sebevražedné sklony .Nechci si ublížit to né .Jen často brečím a cítím tíhu na hrudi . Cítím se sama i když mám přítele ,syna a velkou rodinu . Přesto se necítím šťastně .Nic mě nebaví . Když se ale podívám na svého 3 letého syna tak mě to přejde a řeknu si že mám důvod proč být šťastná a cítím se potom líp . Takové myšlenky a stavy úzkosti mě napadají když jsem sama .
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, popisujete celkem jasné úzkostné představy a také přecitlivělost. Tady zálkeží dost na tom, zda jde o stavy ojedinělé, jaký to má vývoj a nakolik Vás to trápí. Jasněji by Vám v tom monl pomoci klinický psycholog-psychoterapeut, popřípadě psychiatr s ponětím o psychoterapii.
Avatar

Jana

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, s úzkostí mám zkušenost a myslím, že by se neměla nechat příliš dlouho neřešená, může narůst a zbavuje se jí pak hůř. Pokud máte tíhu na hrudi, pláčete a máte obavy o své zdraví, může za tím být nějaký jiný strach, možná dokonce léta starý, který ani neumíte pojmenovat, ale ovlivňuje vás. Asi by stálo za to vaše nitro prozkoumat, což je bez pomoci druhého někdy skoro nemožné, člověk sám své vlastní blízké problémy paradoxně někdy ani nezahlídne. Já jsem měla moc dobrou zkušenost s psychoterapií, ve které jsem si postupně dokázala uvědomit, co vlastně přesně cítím, co si o sobě a o světě myslím a jestli je to tak dobře a chci to tak mít. Díky tomu se moje různé strachy a úzkosti zmírnily. Taky jsem se naučila v životě zaměřovat pozornost víc na ty věci, které jsou dobré a můžu za ně být vděčná (a před tím jsem je často ani nevnímala a brala jako samozřejmost). Změnit takhle myšlení nejde hned, ale pomohlo mi to cítit se na světě daleko spokojeněji. Moc vám přeji, ať se těchto nepříjemných stavů zbavíte.


Zpět na seznam