Nepozornost

Dobrý den prosím vás chtěl bych se zeptat.v červenci jsem dostal antidepresiva po probuzení bupropion na noc 1/3 tritico .před tím jsem měl melipramin + elicea po nich jsem přibral a v určitých věcech utlumený proto přišla změna . Po změně tři týdny dobrý pocit změna přišla začal jsem hubnout začal jsem mít lepší reflexy chuť do života jako kdybych zahodil uvázanou kouli z nohy. Jenže v srpnu přišel asi šok z nevěry( na vše sem prichazel co se dělo milenec chodil k nám domů do naší postele.4 lety syn viděl určitě věci ..atd nebyla to pro mě nevěra nebo jen rozchod po 13 letech ..protože se na me delali podrazy svým způsobem pak přišel rozchod.po 3mesicich ať se vrátím že si vše uvědomila jen že mě to stalo peníze a stejně se s ním scházela ..přišly naschvály ohledně syna. Moc jsem si to všechno bral tak že přišla úzkost ranene city se kterymi jsem se nakonec vyrovnal ale nedařilo se mmi když jsem na něco sáhl jak v novém bytě tak i v práci ...teď je únor a stále se mi nedaří jsem nepozorný i v primitivních věcech jako když nevidím třeba v práci chybu ale pak když mi ji někdo ukáže vidím ji.takovy problém sem nikdy neměl a bojím se že přijdu o práci ,jsou dny že bývalá mě někdy psychicky rozčiluje přes malého ...teď otázka zda je to šokem co se mi přihodilo nebo lékama.dekuji
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, podle Vašeho popisu jste zažil poměrně závažné trauma, které mohlo zafungovat jako spouštěč potíží. Má-li člověk stres, který se mu nedaří řešit, tedy vleklé trápení, jeho soustředěnost a schopnost udržet pozornost klesá. V takových případech je vhodné myslet i na psychologickou léčbu - psychoterapii.
Avatar

Magdalena

Odpověď peer poradce:
Dobrý den! Děkujeme za dotaz do naší poradny. Ptáte se, zda je Váš současný stav, který popisujete, zaviněn léky nebo šokem z partnerčiny nevěry a s následnými traumaty s tím spojenými. Mám pocit, že moje deprese a psychické rozpoložení záleželo na více faktorech. Těch spouštěčů a těžkostí bylo vždy více. I ve Vašem případě by to tak mohlo být. Popisujete léčbu antidepresivy ještě v období před "šokem". Bylo by dobré s pomocí psychoterapeuta zjistit, co všechno Vás trápí a využít odbornou pomoc. Přikládám užitečné odkazy, díky kterým můžete vyhledat odborníka ve Vašem okolí: http://www.cmhcd.cz/stopstigma/uzitecne-odkazy/ Přeji vše dobré!


Zpět na seznam