Nespavost u dítěte

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je O.K. že dítě ve dvou letech špatně usíná, přes noc spí max.7 hodin (i tak se budí). Také občas se směje bez důvodu (když leží i pije mléko). Nemluví, nehraje si s ostatními dětmi o hračky také skoro žádný zájem. Mám starost zda je v pořádku, a nejvíc mě trápí spánek. Děkuji za odpověď
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, dvouleté dítě by mělo spát celkem 11-14 hodin, z čehož převážná část by měla směřovat do spánku nočního. U dětí to může vykazovat značnou variabilitu. Máte-li strach, že není v pořádku, poraďte se s Vaším dětským lékařem, který by měl dítě vyšetřit a navrhnout další postup.
Avatar

Bára

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Vážím si Vašeho dotazu. Zároveň je pro mě těžké Vám nějakou radou pomoci. Jako peer konzultant mám vycházet ze své zkušenosti. A potíže, které popisujete, ji bohužel dalece přesahují. Napadá mě, že já sama v takové situaci bych se nejspíše poradila se svým dětským lékařem s spolu s ním bych naplánovala další kroky. Snad by mohl on více vědět, zda lze už v takto nízkém věku vyhledat dětského psychologa nebo pedopsychiatra. Přeji mnoho sil a hezký den.


Zpět na seznam