Neurol

Dobrý den, je mi 25 let a 4 roky beru Neurol 0,25 - 3x denně a k tomu cca půl roku venlafaxin jednu tu granulku 3x denně s neurolem. Můj obvodní lékař mi neurol předepsat proto, ze jsem začala mít tetanicke záchvaty. Avšak mě neupozornil, ze mohu dopadnout jako “ troska”.. příbalove letáky si u ničeho nečtu, protože jsem schopna si vsugerovat vedlejší účinky. Tak to radši nedělám. Nemohu normálně žít, normálně fungovat. Když vstanu, mé tělo se trese. Mám pocit ze se semnou vše mele ze strany na stranu a motá se mi hlava ( dokud si nedám prášky) - pak to přejde. Mé tělo si samo říká, kdy prášky potřebuje a cítím to tak, ze se mi začíná motat cely svět. Nemohu ani večer ven, nemohu se bavit do rána jak bych někdy chtěla. Protože vím, ze bych si musela zvětšit dávku a to nechci. Nevím, jak to jak udělat ale strašně moc chci se toho zbavit. Mám život před sebou a chci žít naplno. Budu vám nesmírně vděčná, kdZ mi poradíte jak s detoxem. Chci to zvládnout sama. Protože když jsem šla k psychiatrie a řekla jsem ji ze chci snížit neurol,, ale ze mám pocit ze mám problém jít mezi lidi ze se cítím nesva, hned mi napsala ten venlafaxin. Opravdu vám budu velice vděčná. Přeji vám krásný den . Děkuji .
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, jediná cesta, jak se zbavit návykových anxiolytik /Neurol/ je postupně vysazovat. Může to být i velmi pomalu, během několika týdnů. Neurol 0,25 3x denně ještě není tak vysoká dávka, ale může to být individuální. Když čtu odpověď peer poradkyně, tak vidím, že píše většinu toho, co bych napsal také. Snad bych ještě dodal, že by Vám možná mohla prospět nějaká forma psychoterapie či relaxačních cvičení.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Dlouhodobé užívání benzodiazepinů opravdu vede k závislosti na nich. Obvodní lékaři někdy tyto léky předepisují, aniž by si uvědomili jejich rizikovost. Já sama jsem pravidelně užívala Neurol jen po dobu 5 týdnů a to v době, kdy mi byla poprvé nasazena antidepresiva a čekala jsem, než zaberou. Venlafaxin jsou antidepresiva a vaše psychiatrička vám je zřejmě předepsala s tím úmyslem, aby bylo možné postupně vysadit Neurol. Někteří z mých klientů vysazovali Neurol za hospitalizace, aby byli pod dohledem lékařů. Možná lze tento lék vysadit postupným snižováním dávky i v ambulantní péči, ale v každém případě je třeba být v kontaktu s vaším ošetřujícím lékařem. Na vašem místě bych šla za svou psychiatričkou, podrobně bych jí popsala svůj aktuální stav a domluvila bych se s ní na dalším postupu. Přeji vám hodně sil a mnoho štěstí.


Zpět na seznam