Nevím

Nevím proč ale stále mám pocit méněcennosti, neustále si myslím že můj život je jedna velká chyba a stále myslím na to se zabít. Mám za sebou několik pokusu ale vždy bez šance, stále si ty nepodarene pokusí vyčítám a premitam v hlavě. V minulosti jsem skončila v Bohnicích ale tam mi nebylo pomocí stále si přejí to samé, zemřít a nikoho netrápít
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, s problematikou sebepojetí a s pocitem méněcennosti Vám může pomoci psychoterapeut, což obnáší dlouhodobou systematickou práci. Je-li k tomu přidružena deprese, je na řadě léčba psychiatrická. Nicméně ke změně pohledu na sebe je psychoterapie v léčbě tou hlavní cestou.
Avatar

Lenka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den, chápu, v jak obtížné situaci se nacházíte. Také jsem zažila pocity méněcennosti a toho, že můj život nemá smysl především v obdobích těžkých depresí. Sice jsem nepomýšlela na sebevraždu, ale někdy jsem od toho neměla daleko. Vedle psychiatrické podpory a zázemí v rodině mi pomáhala především snaha pozitivně se motivovat, pracovat s psychikou a další důležitý faktor, kterým je čas. Zkuste pohyb, procházky a hlavně nalézt pozitivní vizi, ke které byste se mohla nasměrovat. Doporučila bych Vám postupovat krok po kroku a najít si zpočátku cíle, které jsou pro Vás dosažitelné a až po jejich zvládnutí se vydat k cílům zatím nedosažitelným. Také bych na Vašem místě rozhodně vyhledala psychologa/psychoterapeuta, odborná podpora by měla pomoci překlenout stávající obtížné období. Držím Vám palce a přeji hodně štěstí.


Zpět na seznam