Nevolnost při vysazovaní antidepresiv

Dobrý den, ještě mám jeden dotaz ohledně snižování Velaxinu 75mg,jak sem psala níže vysazuji ho teď ob tři dny, začínala sem vysazovat ob den.Vysazuji, takto druhý měsíc a začíná mi být nevolno, pocity na zvracení,únava, motaní hlavy a občas pálení na hrudi. Je toto u vysazovaní normální? A jak dlouho toto bude, asi trvat? A co mě čeká, až léky doberu úplně? To mi bude ještě více zle? Mockrát děkuji za odpověď a Vaši poradnu.
Avatar

Petr Příhoda

Odpověď odborníka:
Dobrý den, běžné to není, tedy pokud to nejsou signály toho, že se porucha vrací, protože úzkost a deprese mohou mít podobný somatický doprovod. Opravdu, je třeba to probrat s lékařem osobně. Při těchto poruchách je vhodná také psychologická léčba, tedy psychoterapie.
Avatar

Vlaďka

Odpověď peer poradce:
Dobrý den. Jako peer poradce reaguji na dotazy v poradně na základě vlastní zkušenosti s psychickými obtížemi a zotavováním se z nich. S uvedeným lékem bohužel nemám žádnou zkušenost a proto nemohu přispět osobní zkušeností. Bude nejspíš nutné poradit se s vaším ambulantním psychiatrem a vše s ním otevřeně probrat. Věřím, že společně budete danou situaci schopni vyřešit tak, aby nevolnosti ustaly. Přeji jen vše dobré a držím palce.


Zpět na seznam